Ruch uświetnił 100-lecie Szombierek. Seria remisów trwa

Na zdjęciu: szalik Ruchu ChorzówFot. Marcin Bulanda

Niebiescy na razie są konsekwentni. W letnich sparingach tylko remisują. W meczu z Szombierkami Bytom było 1:1.

Kilka miesięcy temu – w przerwie zimowej – piłkarze Ruchu Chorzów wygrywali jeden sparing za drugim. Zachowali stuprocentową skuteczność, pokonując wszystkich siedmiu rywali (tyle że gdy przyszło do rozgrywek ligowych, to zapomnieli, jak zwyciężać).

Latem 2019 r. „Niebiescy” budują inną sparingową serię. Remisów. Po 0:0 ze Stalą Rzeszów i 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała zremisowali także z czwartoligowymi Szombierkami Bytom.

Mecz odbył się w Bytomiu i był jednym z punktów obchodów stulecia bytomskiego klubu (Szombierki w 1980 r. zdobyły mistrzostwo Polski). W zespole Łukasza Berety wystąpiło kilku testowanych piłkarzy – Olivier Lazar z Rozwoju Katowice, Konrad Kasolik z Soły Oświęcim, Mateusz Iwan z Unii Kosztowy czy Giorgi Tsuleiskiri z AKS Mikołów. Zagrał także Tomasz Podgórski, który w ostatnim czasie negocjował z Ruchem nową umowę.

Zabrakło natomiast kontuzjowanych pomocników: Tomasz Foszmańczyka, Mateusza Duchowskiego, Michała Mokrzyckiego oraz Marcina Kowalskiego (ten ostatni został pozyskany kilka dni temu z Rozwoju Katowice, razem z Danielem Paszkiem).

W I połowie wynik otworzyć mógł Tsuleiskiri. Po uderzeniu Gruzina piłka trafiła w słupek. Skuteczniejszy w 45. minucie był Adrian Dąbrowski (piłkarz z drużyny U-19), który pospieszył z dobitką po strzale Tsuleiskiriego i interwencji bramkarza Szombierek.

Na początku drugiej odsłony bytomianie wyrównali. Mateusz Kaiser zmusił do kapitulacji Dawida Smuga. Więcej bramek kibice już nie zobaczyli. W następnym sparingu – 20 lipca – „Niebiescy” zagrają w Krakowie z Hutnikiem.

Szombierki Bytom – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
Bramki: Kaiser (48) – Dąbrowski (45).
Ruch: T. Nowak (30. Smug, 64. Lech) – Lechowicz (46. Iwanek), Iwan (46. Kasolik), Machała (46. Kulejewski), Winciersz (46. Bartolewski) – Bąk (46. Rudek), Podgórski (69. Lazar), Dąbrowski (69. Winciersz), Lazar (46. J. Nowak), Paszek (69. Zieliński) – Tsuleiskiri (46. Idzik).