Mistrz i wicemistrz Europy! Kolejny sukces siłaczy z Kuźnika

Kordian Strzyga zdobył złoto, zaś Kewin Tokarski srebro na mistrzostwach Europy w LuksemburguFot. facebook.com/UKSPoverKuznik

Zawodnicy UKS Pover Kuźnik zdobyli dwa medale na mistrzostwach Europy w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym. Kordian Strzyga, podobnie jak przed rokiem, zdobył złoto, zaś Kewin Tokarski zajął 2. miejsce.

Europejski czempionat odbywa się w dniach 7-10 sierpnia w miejscowości Hamm w Luksemburgu. W zawodach wzięło udział dwóch reprezentantów UKS Pover Kuźnik Chorzów i obaj stanęli na podium.

Mistrzem Europy juniorów do lat 18 został Kordian Strzyga, startujący w kategorii +120 kg. W pierwszym podejściu uporał się z ciężarem 165 kg, następnie wycisnął 175 kg! Atak na 180 kg się nie powiódł.

Tym samym Strzyga zdobył kolejny medal w karierze. Przed rokiem również został mistrzem Europy (we francuskiej miejscowości Merignac, z wynikiem 145 kg), zaś w maju tego roku w Tokio zdobył brąz mistrzostw świata. W Japonii zdobył medal, wyciskając 162,5 kg. Widać więc, że siłacz chorzowskiego klubu stale robi postępy.

Drugim zawodnikiem UKS Pover Kuźnik, który wróci z Luksemburga z medalem, jest Kewin Tokarski. 16-latek wywalczył wicemistrzostwo Europy w kategorii do 53 kg. Jego wynik to 77,5 kg. Złoto zdobył Fin Anton Kauranen (90 kg).

Na poniższym zdjęciu: Kordian Strzyga, Kewin Tokarski oraz trener UKS Pover Kuźnik Piotr Pawlik.