728 x 90
728 x 90

II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

II tura wyborów prezydenckich. Jak głosować poza miejscem zamieszkania?

W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Osoby, które będą chciały zagłosować, a nie będą wtedy przebywać w miejscu zamieszkania, muszą złożyć wniosek w Urzędzie Miasta, po czym otrzymają zaświadczenie o prawie do głosowania.

Procedura otrzymania zaświadczenia jest prosta i krótka. Wniosek z upoważnieniem o wydanie oświadczenia o prawie do głosowania można pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce informacje dla wyborcy. Wypełnione pismo należy najpóźniej do 10 lipca osobiście złożyć w Referacie Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych w Urzędzie Miasta (wejście od ul. Jagiellońskiej, pokoje 4 i 6). Można to również zrobić zdalnie za pomocą Profilu Zaufanego.

Te osoby, które w pierwszej turze dopisały się do spisu wyborców w innym mieście, będą tam wpisane również na drugą turę. Jeżeli tym razem będą chciały zagłosować w miejscu zameldowania także muszą uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

[the_ad_placement id="kod-reklamy-google-adsense"]
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLgRgH4X9rgmaZL7TJlJeuisy5sPKoPmOX&width=300&height=300[/embedyt]

Najnowsze wiadomości