Comeback Ruchu. Niebiescy zgarniają pełną pulę w meczu otwarcia

Pierwsza połowa wyjazdowego meczu z Polonią-Stalą Świdnica nie zapowiadała udanego początku rozgrywek. Świetna gra po przerwie sprawiła, że Niebiescy z nawiązką odrobili dwubramkową stratę i pokonali beniaminka z Dolnego Śląska 2:4.

Piłkarze Ruchu próbowali od początku zdominować gospodarzy, jednak to piłkarze ze Świdnicy wyszli na prowadzenie. Niepewne piąstkowanie Kamila Lecha w 13 minucie wykorzystał Dorian Krakowski. W 25 minucie wynik spotkania podwyższył Wojciech Szuba efektownym uderzeniem zza pola karnego nie dając szans na interwencję bramkarzowi Ruchu. Niebiescy próbowali jeszcze w pierwszej połowie zdobyć kontaktową bramkę, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodarzy.

Ruch po przerwie zabrał się za odrabianie strat, co rozpoczęło się już w 55 minucie. Po przejęciu piłki Niebiescy dwoma podaniami dostali się w okolice pola karnego gdzie Łukasz Janoszka idealnie wyłożył piłkę do Mariusza Idzika, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Polonii. Do wyrównania doszło już 7 minut później za sprawą silnego strzału Mateusza Mokrzyckiego w kierunku bliższego słupka. Ruch wyszedł na prowadzenie w 76 minucie – dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił obrońca Kawula. Niebiescy przypieczętowali zwycięstwo 4 minuty później, kiedy po składnej kontrze wynik spotkania ustalił Piotr Kwaśniewski.

Ruch: Lech – Kwaśniewski, Kawula, Kulejewski, Będzieszak (46 Kasolik) – Mokrzycki, Duchowski (58 Sikora) – Winciersz, Foszmańczyk (90 Siwek), Janoszka (88 Paszek) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.