„Niebieskie” trzecie na turnieju w Piotrkowie. „Dobry prognostyk przed ligą”

Piłkarki Ruchu zmierzyły się na turnieju w Piotrkowie Tryb. z trzema zespołami z PGNiG Superligi. Do startu rozgrywek pozostał niespełna miesiącFot. Marcin Bulanda

Minimalna porażka z najlepszą w imprezie Piotrcovią, wysokie zwycięstwo z Koszalinem i nieco słabszy występ ze Startem Elbląg – to bilans piłkarek Ruchu na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim.

KPR Ruch Chorzów zajął trzecie miejsce w VI Memoriale Krzysztofa Kazimierskiego, który w piątek i w sobotę odbył się w Piotrkowie Trybunalskim. „Niebieskie” rozegrały trzy spotkania z rywalami z PGNiG Superligi Kobiet.

Na inaugurację chorzowianki zmierzyły się z Piotrcovią, która była ich bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie w poprzednim sezonie (ostatecznie z Superligi nikt nie spadł). Klub z Piotrkowa Trybunalskiego został latem solidnie wzmocniony – m.in. pozyskał dwie byłe piłkarki Ruchu Oktawię Płomińską i Magdalenę Drażyk.

Ruch jednak w niczym mu nie ustępował. Oglądaliśmy bardzo zacięte widowisko – początkowo lepsza była Piotrcovia (16:14 do przerwy), później to chorzowianki wypracowały trzy bramki przewagi (24:21). Decydjące były ostatnie minuty. Przy stanie 30:31 „Niebieskie” miały dwie okazje na doprowadzenie do remisu, ale Viktoria Tyszczak posłała piłkę w słupek, zaś Żaneta Lipok nie zdołała pokonać bramkarki Piotrcovii.

Najlepszy w wykonaniu Ruchu był drugi mecz – z Młynami Stoisław Koszalin. Podopieczne Marcina Księżyka dyktowały warunki. Po 30 minutach miały dwa gole przewagi, a drugą połowę rozegrały koncertowo. Efektem była wysoka wygrana 34:26.

W sobotę szczypiornistki z Chorzowa walczyły ze Startem Elbląg o drugie miejsce w turnieju (po piątkowych meczach – i dwóch wygranych – zwycięstwo w memoriale zapewniła sobie Piotrcovia). Ruch zagrał osłabiony.

– Z Piotrcovią i Koszalinem zagraliśmy skoncentrowani i w pełnym składzie. Z Elblągiem wypadła nam Viktoria Tyszczak, która w piątkowych meczach stwarzała zagrożenie z drugiej linii, a także Agnieszka Piotrkowska. „Tyszka” narzekała na ból pleców, a Agę złapała jelitówka. Obie będą jednak do grania w następnych meczach – powiedział nam Marcin Księżyk, trener Ruchu.

Brak dwóch rozgrywających był widoczny w poczynaniach „Niebieskich”. Szwankowała także skuteczność. Start prowadził po pierwszej połowie 20:15, a po zmianie stron ponownie zdobył 20 bramek. Ruch uległ elblążankom 28:40 i zakończył memoriał na trzecim miejscu.

– To był fajny turniej i dobry prognostyk przed ligą. Jeszcze dużo sparingowego grania przed nami, jeszcze nie do końca mamy wszystko przećwiczone, ale do pierwszego meczu w Superlidze pozostał prawie miesiąc (start zaplanowano na 9 września – przyp. red.) – dodał Marcin Księżyk.

Kolejny sparing Ruch rozegra we wtorek (18.08.) – w Ostrawie, z Sokolem Poruba.

Piotrcovia – Młyny Stoisław 24:22

Klasyfikacja końcowa: 1. Piotrcovia (9 pkt.), 2. Start (6), 3. KPR Ruch (3), 4. Młyny Stoisław (0).