728 x 90
728 x 90

Ekologiczne działanie łączy pokolenia. CUMA rozda torby mieszkankom

Nowe torby plażowe z logo CUMY to efekt starań CUMOWICZÓW – zarówno młodzieży jak i chorzowskich seniorów. Niepotrzebne już banery wykorzystywane przez CUMĘ przez ostatnie 3 lata zyskały drugie życie.

Odrobina wiedzy i umiejętności krawieckich wystarczyły do uszycia kilkunastu toreb w różnych rozmiarach, w trakcie kilku wakacyjnych spotkań warsztatowych.

– Warsztaty były skierowane do ogółu mieszkańców. Uczestniczyli w nich głównie seniorzy i młodzież – wspólnymi siłami stworzyliśmy kilkanaście takich toreb. Włączyliśmy się w działania z obszaru „zero waste”, ponieważ w ten sposób promujemy ekologiczne postawy i wykorzystujemy niepotrzebne już materiały – komentuje Arkadiusz Wawreczko, operator działań CUMY.

Jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, torby zostaną rozdane przez Cumowiczów wśród mieszkanek i mieszkańców podczas pikniku Pożegnanie Lata, który zaplanowano na poniedziałek 31 sierpnia na rynku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

[the_ad_placement id="kod-reklamy-google-adsense"]
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLgRgH4X9rgmaZL7TJlJeuisy5sPKoPmOX&width=300&height=300[/embedyt]

Najnowsze wiadomości