Rajdowcy ścigali się na Śląsku. Górą Finowie

Siedem odcinków specjalnych o łącznej długości 100,6 km przejechanych przez 117 współczesnych i historycznych samochodów. W sobotę 12 września zakończył się Rajd Śląska 2020. Ceremonia mety i wręczenie pucharów miały miejsce, podobnie jak honorowy start, na terenie Stadionu Śląskiego.

Finowie Jari Huttunen i Mikko Lukka zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska 2020. Załoga Hyundaia i20 R5 pokonała Grzegorza Grzyba i Michała Poradzisza (Skoda Fabia R5 Evo) o 7,3 s. Na najniższym stopniu podium stanęli Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Volkswagen Polo R5). Do zwycięzców stracili 32,3 s. Wszyscy chętni mogli obserwować w tym roku zmagania zawodników oraz uroczystość wręczenia pucharów poprzez LIVE stream na portalach społecznościowych.

WYNIKI RAJDU ŚLĄSKA 2020:

1. Jari Huttunen/Mikko Lukka (Hyundai i20 R5) 52:30,5
2. Grzegorz Grzyb/Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5 Evo) + 7,3 s
3. Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Volkswagen Polo R5) + 32,3 s
4. Łukasz Byśkiniewicz/Zbigniew Cieślar (Hyundai i20 R5) + 41,3 s
5. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Citroen C3 R5) + 1:06,6 s
6. Jacek Jurecki/Michał Trela (Ford Fiesta Proto) + 1:56,5 (1. w Open 4WD)
7. Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) + 1:58,1
8. Daniel Chwist/Kamil Heller (Volkswagen Polo R5) + 2:09,1
9. Jarosław Szeja/Marcin Szeja (Subaru Impreza STI) + 2:31,3 (2. w Open 4WD)
10. Wojciech Chuchała/Łukasz Włoch (Ford Fiesta Proto) + 2:32,8 (3. w Open 4WD)

Pełna lista wyników znajduje się tutaj. Wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Zawody zostały zorganizowane przez Fundację Automobilistów, a współorganizatorami były Automobilklub Ziemi Tyskiej, Stadion Śląski i Time4.