728 x 90
728 x 90

Atak terrorystyczny i odbijanie zakładników. Ćwiczenia chorzowskiej policji

Wzięcie zakładnika i zabarykadowanie się w pomieszczeniu – to problem, który był rozwiązywany podczas ćwiczeń dowódczo-sztabowych chorzowskiej policji. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

We wtorek 6 października, kilka minut po godzinie 9:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika WKU o wtargnięciu na teren jednostki mężczyzny, który w jednym z pomieszczeń przetrzymuje zakładnika grożąc podpaleniem. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały wszelkie służby. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nikomu nic się nie stało a agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów i Żandarmerię Wojskową. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

[the_ad_placement id="kod-reklamy-google-adsense"]
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLgRgH4X9rgmaZL7TJlJeuisy5sPKoPmOX&width=300&height=300[/embedyt]

Najnowsze wiadomości