728 x 90
728 x 90

Muzeum Hutnictwa promuje Chorzów zagranicą

Muzeum Hutnictwa promuje Chorzów zagranicą

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji) jest obecne na międzynarodowej konferencji ERIH Annual Conference w Oberhausen. Placówka została wyróżniona między kilkunastoma innymi miejscami tego typu w Europie.

Spośród kilkunastu przykładów dobrych praktyk nadesłanych z całej Europy to właśnie działania Muzeum w Chorzowie oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zyskały uznanie ekspertów dziedzictwa przemysłowego i stały się częścią programu konferencji „Keeping the wheels turning – Succession Planning for Industrial Heritage”.

Dyrektor chorzowskiej placówki, Adam Kowalski wraz z dr Beatą Piechą-van Schagen (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu) opowiedzieli podczas konferencji m.in.: o tym jak obie jednostki dbają o materialne i niematerialne dziedzictwo hutnicze i górnicze, o tym jak próbują dotrzeć do młodych odbiorców oraz o planach i wyzwaniach jakie stoją przed nimi w przyszłości.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

[the_ad_placement id="kod-reklamy-google-adsense"]
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLgRgH4X9rgmaZL7TJlJeuisy5sPKoPmOX&width=300&height=300[/embedyt]

Najnowsze wiadomości