728 x 90
728 x 90

Zimowa atrakcja w centrum miasta. Na rynku powstanie lodowisko

Zimowa atrakcja w centrum miasta. Na rynku powstanie lodowisko

Chorzowski rynek zmienia się wraz z porami roku. Miejsce, na którym stoją palmy i leżaki wkrótce zajmie lodowisko. Montaż podestu rozpocznie się już za miesiąc, a wielkie otwarcie zimowych atrakcji przewidziano na dzień św. Mikołaja.

To pierwszy raz, kiedy tego typu atrakcja stanie na płycie chorzowskiego rynku. Ślizgawka będzie miała 15 metrów szerokości i 20 metrów długości. Umiejscowiona będzie obok schodów i miejsca, gdzie zwykle stoi na rynku mała scena.

– Aby ustawić lodowisko na płycie Rynku, najpierw będziemy musieli odpowiednio przygotować podest. Później postawimy bandy, kapilary, agregaty i kontenery. Lodowisko będzie wyposażone w kasę, wypożyczalnię sprzętu, szlifiernię i depozyt – wylicza Alina Zawada, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

Ślizgawka na Rynku będzie dodatkową atrakcją tegorocznego jarmarku bożonarodzeniowego, nie zabraknie więc świątecznych lampek i nastrojowej muzyki. Lodowisko będzie czynne od godz. 10.00 do 21.00. Bilet wstępu będzie kosztował 7 zł za godzinę (ulgowy: 5 zł). Karnet imienny na 10 wejść to koszt 50 zł, a na 5 wejść 30 zł. W tym roku w Chorzowie będą działały dwa lodowiska. Oprócz zaaranżowanego na Rynku, nadal będzie czynne lodowisko przy centrum handlowym AKS.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

[the_ad_placement id="kod-reklamy-google-adsense"]
[embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLgRgH4X9rgmaZL7TJlJeuisy5sPKoPmOX&width=300&height=300[/embedyt]

Najnowsze wiadomości