Ruch na fali. Szósta wygrana z rzędu

Ruch kontynuuje serię zwycięstw i umacnia się na prowadzeniu w tabeli.Fot.: M. Bulanda

W zaległym spotkaniu 7. kolejki III ligi rozgrywanym na stadionie przy ul. Cichej Ruch rozbił rezerwy Zagłębia Lubin 4:0 i umocnił się na prowadzeniu w III grupie III Ligi. Mecz został rozegrany bez udziału publiczności.

Na początku Ruch utrzymywał się przy piłce, lecz goście dobrze się bronili i odpowiadali kontrami. W 20 minucie po zagraniu ręką piłkarza Zagłębia w polu karnym jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Mariusz Idzik. Ruch próbował podwyższyć prowadzenie w pierwszej połowie jednak licznym próbom uderzeń z dystansu brakowało dokładności.

Tuż po wznowieniu gry w 49 minucie swoją 15 bramkę w sezonie zdobył Mariusz Idzik precyzyjnie strzelając z rzutu wolnego. Zawodnicy Miedziowych próbowali zmniejszyć straty, lecz nie udawało im się stworzyć większego zagrożenia pod bramką Bieleckiego. W 79 minucie spotkania Mateusz Winciersz z rzutu rożnego posłał mocne dośrodkowanie na krótki słupek, interweniujący bramkarz Zagłębia skiksował i Ruch prowadził juz 3:0. Kropkę nad i w 90 minucie postawił Michał Mokrzycki wykorzystując zamieszanie w polu bramkowym po kolejnym rzucie rożnym.

Niebiescy pewnie pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 4:0. Ruch wykazał się wyjątkową skutecznością przy stałych fragmentach gry, z których padły wszystkie bramki we wczorajszym spotkaniu.

– Jest satysfakcja, tym bardziej, że dzisiaj graliśmy z bardzo dobrym rywalem, który pokonał Polonię Bytom czy zremisował ze Ślęzą Wrocław, zagrał też dobre zawody z Kluczborkiem. W zeszłym sezonie strzelaliśmy bardzo dużo po stałych fragmentach, w tym mało, ale dzisiaj trochę nadrobiliśmy i to cieszy – mówił po meczu Łukasz Bereta, trener Ruchu.

Ruch Chorzów – Zagłębie II Lubin 4:0 (1:0)

1:0 Mariusz Idzik z rzutu karnego, 20 min.
2:0 Mariusz Idzik z rzutu wolnego, 49 min.
3:0 Mateusz Winciersz z rzutu rożnego, 79 min.
4:0 Michał Mokrzycki, 90 min.

Ruch: Bielecki – Będzieszak (75 Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski – Sikora, Duchowski (68 Mokrzycki) – Paszek (84 Kowalski), Foszmańczyk (85 Neugebauer), Winciersz (84 Rudek) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Kulejewski.

Dzięki wygranej z Zagłębiem Ruch umocnił się na pozycji lidera rozgrywek III grupy III Ligi. W 13 spotkaniach Niebiescy zdobyli 32 punkty i mają zapas 5 oczek przed drugą w tabeli Ślęzą Wrocław i 8 przed trzecią Polonią Bytom (bytomianie mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie).

– Atmosfera na stadionie bez kibiców jest zupełnie inna, czujemy się jak na sparingu, mimo że to mecz ligowy. Gramy dla nich i mam nadzieję, że jak najszybciej będą z nami i będziemy razem świętować po zwycięstwach – komentował Łukasz Bereta.