Trudna przeprawa przy Cichej. Ruch kontynuuje zwycięską serię

Mecz przy Cichej odbył się bez udziału publiczności.Fot.: M. Bulanda

W zaległym meczu 17. kolejki III grupy III Ligi piłkarze Ruchu pokonali przy Cichej drużynę Pniówka Pawłowice 2:0. Było to dziewiąte z rzędu zwycięstwo Niebieskich, którzy po 16 kolejkach są na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 41 punktów.

Niebiescy pojawili się na murawie w koszulkach z napisem KUBA, TRZYMAJ SIĘ. W ten sposób wspierają kolegę z drużyny – Jakuba Nowaka, który doznał poważnej kontuzji. Ruch rozpoczął spotkanie bardzo zmotywowany wychodząc do rywali wysokim, agresywnym pressingiem. Na ataki Niebieskich zawodnicy Pniówka odpowiadali groźnymi kontrami. Pierwsza bramka padła w 12 minucie. Łukasz Janoszka zagrał piłkę idealnie w tempo do wychodzącego między obrońcami Foszmańczyka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę w prawy róg i otworzył wynik spotkania. Dalsza część meczu często przerywana była faulami. Ruch próbował podwyższyć prowadzenie, jednak w kilku akcjach zabrakło precyzji przy wykończeniu. Goście starali się doprowadzić do wyrównania jednak solidna postawa Niebieskich w defensywie skutecznie im to uniemożliwiła.

Po przerwie Niebieskim było już dużo trudniej przedrzeć się pod pole karne gości. W grze obu zespołów pojawiło się sporo niedokładności, a rozgrywka była często przerywana faulami. W 64 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Płowucha i Pniówek kończył mecz w dziesiątkę. Chwilę później, w 69 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Paszek, a Kawula skierował piłkę do siatki głową z linii bramkowej i podwyższył prowadzenie Ruchu na 2:0. W dalszej części spotkania Niebiescy próbowali dłużej utrzymywać się przy piłce wymieniając przy tym wiele podań. Goście pomimo gry w osłabieniu nie składali broni i szukali gola kontaktowego. Choć udało im się stworzyć kilka groźnych sytuacji to ostatecznie nie sforsowali obrony Ruchu.

Dzięki dziewiątej wygranej z rzędu Ruch nadal jest liderem i utrzymuje przewagę pięciu oczek nad drugą w tabeli Polonią Bytom.

Ruch Chorzów – Pniówek Pawłowice 2:0 (1:0)

1:0 Tomasz Foszmańczyk, 12 min.
2:0 Kacper Kawula, 66 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik (87 Będzieszak), Kawula, Kulejewski, Kwaśniewski – Sikora, Mokrzycki – Paszek (82 Winciersz), Foszmańczyk, Janoszka (87 Kowalski) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Lechowicz, Duchowski, Rudek.