1:1 w próbie generalnej przed ligą

Jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki – to bilans Ruchu Chorzów w zimowych sparingach. W ostatnim meczu kontrolnym przed startem ligi „Niebiescy” zremisowali z Fotbalem Trzyniec, drugoligowcem z Czech.

Sparing z wiceliderem drugiej ligi czeskiej został rozegrany na głównej płycie stadionu przy ul. Cichej. W pierwszej połowie „Niebiescy” stworzyli sporo dobrych okazji do strzelenia gola. Dlatego wynik 1:0 po 45 minutach mógł stanowić pewien niedosyt.

Jedyną bramkę w 39. minucie zdobył Miłosz Przybecki. Piłkę dobijał jeszcze Mateusz Majewski, nowy napastnik Ruchu, ale zrobił to, gdy przekroczyła już linię.

Jeszcze przed przerwą dwa razy golkipera z Czech mógł pokonać Paweł Wojciechowski, a raz Przybecki (przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem).

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Martin Janosik uderzył z ostrego kąta, a po rykoszecie piłka wpadła do siatki. Czech ustalił wynik spotkania.

Ruch kończy przygotowania do ligi z zaledwie jednym zwycięstwem w ośmiu sparingach (4:1 z Rozwojem Katowice).

27 lutego odbędzie się tradycyjna prezentacja zespołu w hali MORiS (początek o godz. 17.00, wstęp wolny). Natomiast pierwszy mecz o punkty w 2018 r. chorzowianie rozegrają w niedzielę, 4 marca, o godz. 17.00. Na Cichą przyjedzie Bytovia Bytów.

Ruch Chorzów – Fotbal Trzyniec 1:1 (1:0)