Reklama:


Jak zwiedzać Urząd, to tylko nocą

Jak zwiedzać Urząd, to tylko nocą

Już w najbliższy piątek, 17 maja w ramach „Nocy Muzeów” odbędzie się nocne zwiedzanie Urzędu Miasta. Będzie można poznać historię zabytkowego gmachu oraz zwiedzić niedostępne na co dzień zakamarki magistratu.

Co roku nocne zwiedzanie Urzędu cieszy się sporym zainteresowaniem przyciągając ok. 400 uczestników. Poprzednio dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek związanych z naszym miastem. Sale magistratu na jedną noc zamieniły się w tajemnicze pokoje zagadek. Tegoroczna edycja, organizowana jest pod hasłem „Muzyczny Chorzów” i również obfitować będzie w dodatkowe atrakcje.

– W tym roku nocne zwiedzenie odbywa się pod hasłem „Muzyczny Chorzów” – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej. – Nie zdradzę zbyt dużo, bo ma być to niespodzianka dla uczestników, ale program poświęcony będzie muzykom związanym z Chorzowem, takim jak między innymi Riedel, Wichary, Schygulla czy Waxman.

Dodatkową zachętą może być fakt, że ci, którzy zdecydują się wziąć udział nocnym zwiedzaniu, jako pierwsi poznają ofertę przedsiębiorców, którzy od 14 czerwca br. będą funkcjonowali w przestrzeni odnowionego rynku. Ponadto organizatorzy na ten wieczór przewidzieli dodatkowe atrakcje, takie jak strefa animacji i konkursów, foodtrucki i seans w kinie plenerowym o 20.30.

Nocne zwiedzanie odbędzie się w piątek, 17 maja. Zapisy przyjmowane są mailowo na adres zwiedzanie@chorzow.eu. Przewidujemy 16 grup po max. 25 osób. Osoby zapisywane są na konkretne godziny, wejścia co 20 minut, od 16.00 do 21.00. Początek zapisów – 6 maja. Grupy zorganizowane (szkoły) mogą zwiedzać, po uprzednim zgłoszeniu, w godzinach 11.00-14.00. Wstęp wolny.

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem, przed dokonaniem zapisu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa