Noc Muzeów w Chorzowie. Będzie się działo!

Już w te sobotę 18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W ramach imprezy będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie muzea oraz wiele innych instytucji kulturalnych. Każda z nich przygotowała na tę okazję specjalny program.

Formuła Nocy Muzeów od lat pozostaje niezmienna, uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne instytucje kulturalne, które z tej okazji udostępniają miejsca, zwykle niedostępne dla zwiedzających oraz przygotowują specjalne ekspozycje i wydarzenia. Również w naszym mieście w ramach tej popularnej imprezy będzie można ciekawie spędzić czas.

Chorzowskie Muzeum przy ul. Powstańców 25 zaprasza wszystkich zainteresowanych od godziny 17.00. Poza możliwością zwiedzenia aktualnych wystaw w programie są również: warsztaty plastyczno-muzyczne (tworzenie instrumentów), oprowadzanie grup z przewodnikiem, wykłady dr Jacka Kurka i prof. Juliana Gembalskiego, a także koncert kwartetu smyczkowego Altra Volta pt. „Panorama polskiej muzyki filmowej”. Szczegółowy program i harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie muzeum.

Jak co roku mieszkańcy będą mogli wybrać się na zwiedzanie gmachu ratusza miasta, które tym razem odbędzie się pod hasłem „Muzyczny Chorzów”. Szerzej o tym wydarzeniu informowaliśmy tutaj.

Podobnie jak w ubiegłych latach uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli wybrać do Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny, gdzie motywem przewodnim spotkania będzie „Horror w Skansenie, czyli zmierzch na wsi”. Zwiedzający poznają na własnej skórze, czym były dawne śląskie duchy i demony, o co zadbają aktorzy teatru „Lufcik na korbkę”. Początek o godzinie 19.00. Wpuszczane będą pięćdziesięcioosobowe grupy w odstępach około 10 minutowych. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Chorzowskie Centrum Kultury również włączyło się w imprezę i przygotowało kilka atrakcji. O godz. 19 będzie można obejrzeć dwa spektakle: „Hotel Czarna Magnolia” w sali widowiskowej oraz „Trzecia strona” spektakl Lekkiego Teatru Przenośnego w sali teatralnej nr 33 na 3 piętrze. Od godz. 21.30 będzie można zwiedzać budynek ChCK – scenę wraz zapleczem, garderoby, pracownię akustyczną i oświetleniową. Do dyspozycji zwiedzających będą otwarte także: Kino Grajfka, Mediateka oraz Studio Nagrań. Wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Można to zrobić pod numerem tel. 32 349 78 84 lub drogą mailową pisząc na adres: urszula@chck.pl

W ramach Nocy Muzeów dostępne będą również chorzowskie schrony: schron dowodzenia na Górze Redena od 20 do 24 oraz schron bojowy w Maciejkowicach od 19 do 24.

Organizatorami Nocy Muzeów są władze samorządowe.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości