Reklama:


Premierowy koncert zespołu Siostry Wajs & Stonoga

Premierowy koncert zespołu Siostry Wajs & Stonoga

Już w najbliższą sobotę 25 maja o godz. 17.00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się premierowy koncert zespołu Siostry Wajs & Stonoga z okazji wydania drugiej płyty noszącej tytuł „Uśmiechnięte dźwięki”.

Siostry Wajs & Stonoga to pochodzący ze śląska zespół muzyczny wykonujący piosenki dla dzieci, którego założycielkami są Agnieszka i Patrycja Wajs. Zespół powstał w 2014 roku, w jego skład oprócz sióstr Wajs wchodzi grupa tancerzy i chór dziecięcy. W swoim dorobku mają produkcje takich hitów jak: „Kolorowa Stonoga”, „Stowry portwory”, czy „Łeo Afrikana”. Pierwsza płyta „Siostry Wajs &Stonoga” była prenominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii debiut roku. Koncert będzie wydarzeniem interaktywnym, które zaangażuje małych odbiorców we współtworzenie widowiska. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Chorzów. Będzie to początek szerszej współpracy Miasta z artystkami.

–Siostry Wajs & Stonoga będą aktywnie uczestniczyć w planowanych przez nas na lato wydarzeniach i imprezach dla dzieci, w tym także tych związanych z otwarciem nowego rynku w Chorzowie–mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Tak koncert zapowiadają organizatorzy: „Tym razem siostry zaskoczą swoich najmłodszych odbiorców bogactwem uśmiechniętych dźwięków z różnych stylów muzycznych. Wspólnie z siostrami nauczymy się ekologii na rockowo, uniesiemy ręce w rytmach reggae, poznamy świat słodkich owoców przy dźwiękach owocowej samby, przekonamy się, że w szkole nie ma nudy, zaczarujemy koszmary i wzniesiemy sportowy okrzyk. W świat kolorowej stonogi wciągną nie tylko charyzmatyczne Siostry Wajs, ale i tancerze, którzy w porywających choreografiach podkreślą blask najnowszych przebojów.”

Ceny biletów różnią się w zależności od miejsca: parter – 25 PLN/20 PLN z kartą BAJTEL, balkon – 15 PLN. W celu uzyskania większej ilości informacji i rezerwacji biletów można pisać na adres agnieszka_pielok@chck.pl lub dzwońć pod nr 32 349 78 63

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości