Memoriał Kusocińskiego zobaczysz za darmo

Memoriał Kusocińskiego zobaczysz za darmo
Bieg na 400 m podczas ubiegłorocznego Memoriału Kusocińskiego. Na zdjęciu Karol ZalewskiFot. Marcin Bulanda

Jest szansa na pobicie rekordu frekwencji z ubiegłorocznego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Wstęp na Memoriał Janusza Kusocińskiego – 16 czerwca na Stadionie Śląskim – będzie bezpłatny.

Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Ewa Swoboda, Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki – te i wiele innych gwiazd lekkoatletyki (w tym z zagranicy) zobaczymy podczas 65. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Impreza odbędzie się 16 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie (początek o 14.30). Dla kibiców mamy świetną informację. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Wiadomość tę przekazał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Osoby, które nabyły już bilety, otrzymają zwrot kosztów (proszone są o kontakt z portalem ebilet.pl, który prowadził sprzedaż).

– Jestem zwolennikiem tego, by imprezy, które w dużym stopniu dotujemy, były dostępne za darmo dla mieszkańców regionu. Poza tym lepiej rywalizować przy pełnych trybunach, niż wypełnionych do połowy – powiedział Chełstowski cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Na Stadionie Śląskim może więc paść rekord frekwencji na imprezie lekkoatletycznej (po modernizacji obiektu). Przypomnijmy: dotychczas najlepszy wynik osiągnięty został podczas ubiegłorocznego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Obejrzało go ponad 41 tys. kibiców (wstęp również był bezpłatny). Natomiast Memoriał Janusza Kusocińskiego 2018 przyciągnął na trybuny niespełna 21 tys. widzów (wstęp był płatny).

Marszałek województwa śląskiego przekazał jeszcze jedną wiadomość, która powinna ucieszyć kibiców. Stadion Śląski ma ubiegać się nie tylko o mistrzostwa Europy 2024 (śląska kandydatura walczy z Mińskiem), ale także o inną imprezę rangi światowej.

Mowa o nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet. Kilka tygodni temu impreza odbyła się w Jokohamie (wcześniej zaś organizowano ją na Bahamach). W MŚ sztafet rozgrywany jest szereg konkurencji – m.in. 4×100 m, 4×200 m, 4×400 m czy sztafety mieszane.

W Jokohamie Polska zdobyła jeden medal – złoty w biegu 4×400 m pań. Nasza sztafeta w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic niespodziewanie pokonała faworyzowane Amerykanki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa