Reklama:


Ruch szykuje zmianę prezesa. Będzie konkurs

Ruch szykuje zmianę prezesa. Będzie konkurs
Na zdjęciu: Jan ChrapekFot. Marcin Bulanda

Jan Chrapek oddał się we wtorek do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki Ruch Chorzów SA. Klub ma w tym tygodniu ogłosić konkurs na stanowisko prezesa.

Po trzecim z rzędu spadku Ruchu w klubie z Cichej rozpoczęła się mała rewolucja kadrowa we władzach (przyczynili się do niej kibice, o czym poniżej). Jako pierwszy zrezygnował Janusz Paterman, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej. Później dymisję złożył dyrektor sportowy Marek Mandla.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do roszady na stanowisku prezesa.

„W dniu dzisiejszym Prezes Zarządu Ruchu Chorzów SA Jan Chrapek oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco” – tak brzmi krótki komunikat klubu opublikowany we wtorek.

Z kolei Leszek Błażyński, dziennikarz „Przeglądu Sportowego” poinformował o planowanym konkursie na stanowisko prezesa Ruchu. Ma on zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Jan Chrapek zasiada we władzach Ruchu od października 2017 r. Najpierw został wiceprezesem (zastępując Michała Dubiela), zaś w czerwcu 2018 r. (po rezygnacji Janusza Patermana) prezesem.

Chrapek to jeden z trzech działaczy (obok Patermana i Mandli), którego ustąpienia domagają się kibice „Niebieskich”. W maju przedstawili oni Radzie Nadzorczej listę 13 postulatów. Niedawno odniósł się do nich szef RN Zdzisław Bik.

Zobacz także: Ruch odpowiedział na żądania kibiców

„Odwołanie członków Zarządu Spółki należy do kompetencji Rady Nadzorczej. Uprawnienie takie posiada również Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy” – tak Bik odpowiedział na punkt dotyczący prezesa Chrapka.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ma odbyć się 26 czerwca.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości