Apka pomoże Ci odkryć tajemnice Amelunga

Apka pomoże Ci odkryć tajemnice Amelunga
Tablica edukacyjna na ścieżce obok Amelungafot. UM Chorzów

Dzięki środkom z Unii Europejskiej Urząd Miasta przygotował specjalną ścieżkę edukacyjną i aplikację na smartfony, które opisują, jaka flora i fauna znajduje się w okolicy stawu Amelung.

Amelung latem to jedno z ulubionych miejsc chorzowian do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zrewitalizowany teren, który był kiedyś poprzemysłowym zapadliskiem, cieszy oko i jest domem dla wielu zwierząt.

W ostatnim czasie prace wykonywane były także na drugim, mniejszym ze stawów. Dzięki temu mieszkańcy miasta mogą teraz wypoczywać również przy nim. Drugi staw jest nieco bardziej „dziki”, a to oznacza, że w spokoju żyją tam różne ryby i nieduże zwierzęta. Aby je lepiej poznać, Urząd Miasta opracował tablice edukacyjne. Dodatkowo powstała też aplikacja na smartfony, która pomaga poznać niezwykły świat roślin i zwierząt przy stawie Amelung.

Tablice edukacyjno-informacyjne oraz aplikacja  „Quiz Amelung” powstały w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach projektu pn.: „Przebudowa systemów napowietrzania i obiegu wody dla zapewnienia prawidłowej gospodarki wodnej w stawach Amelung sposobem na skuteczną ochronę siedlisk cennych przyrodniczo w Chorzowie” w ramach Poddziałania 5.4.1. Ochrona różnorodności biologicznej ZIT , wniosek nr: 080H/16

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa