Clearex pokonał mistrza ChLF. Zagrał nowy bramkarz

Clearex pokonał mistrza ChLF. Zagrał nowy bramkarz
Sparing Cleareksu z Irex Gazem odbył się w hali przy ul. GranicznejFot. Clearex Chorzów

Brązowi medaliści Futsal Ekstraklasy pokonali 7:4 najlepszą drużynę środowiskowych rozgrywek w Chorzowie. W barwach Cleareksu zadebiutował Mateusz Bednarczyk.

Irex Gaz Chorzów – siedmiokrotny mistrz Chorzowskiej Ligi Futsalu – był w czwartek sparingowym rywalem Cleareksu. Mecz rozegrano w nietypowym wymiarze – 70 minut (30+40), bez zatrzymywania czasu.

Spotkanie w hali przy ul. Granicznej rozpoczęło się od dwóch goli dla Cleareksu. Do siatki trafiali Mikołaj Zastawnik i Wadim Iwanow. Ambitnie grający mistrz ChLF pozbierał się i wyrównał – po strzałach Michała Tkacza i Adriana Stachańskiego.

Później Clearex odzyskał prowadzenie. Po pierwszej połowie było 4:2, a w drugiej części nawet 7:2. Końcówka należała do Irex Gazu. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tkacz (nota bene były zawodnik Cleareksu), który skompletował hat-tricka.

W czwartkowym spotkaniu w bramce Cleareksu zadebiutował Mateusz Bednarczyk – golkiper pozyskany z AZS UŚ Katowice. 31-latek o pseudonimie „Jojo” będzie grać w Chorzowie przez dwa najbliższe sezony i rywalizować o miejsce w składzie z Rafałem Krzyśką.

W składzie Cleareksu zabrakło za to drugiego sprowadzonego niedawno piłkarza Romana Wachuły. Ukrainiec dołączy do zespołu na początku przygotowań do nowego sezonu.

Po sparingu z Irex Gazem futsalowcy Cleareksu rozpoczęli urlopy. Treningi wznowić mają 22 lipca. Sezon Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w weekend 6-8 września. Liga zostanie powiększona do 14 zespołów, będzie w niej aż czterech beniaminków: GSF Gliwice, Futsal Leszno, Gwiazda Ruda Śląska i Constract Lubawa.

Clearex Chorzów – Irex Gaz Chorzów 7:4 (4:2)
Bramki:
Zastawnik dwie (2, 23), Iwanow dwie (3, 33), Łuszczek dwie (23, 51), Leszczak (45) – Tkacz trzy (9, 57, 67), Stachański (19).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości