Chorzów świętuje. Dziś O.S.T.R przy Poczcie

Chorzów świętuje. Dziś O.S.T.R przy Poczcie

Już w ten weekend odbędzie się cykl imprez będący kulminacyjnym punktem tegorocznych obchodów Święta Miasta. Na uczestników czekają min.: koncerty, akcje performatywne i pokaz laserowy.

W piątek 14 czerwca pod Szybem Prezydent odbędzie się miejski festyn. Od godziny 16.00 dostępna będzie strefa rekreacji, a o godzinie 17.00 nastąpi prezentacja grup twórczych. Dalej na uczestników czekać będą koncerty – o 19.00 na scenie pojawi się Agata Sobocińska. Po jej występie o 20.30 dla chorzowian zaśpiewa Sarsa, a o 21.45 na scenie zamelduje się gwiazda wieczoru – zespół Blue Cafe. Imprezę zakończy o 23.00 pokaz laserowy. Opłata za wstęp to symboliczna złotówka.

W sobotę obchody przeniosą się do ścisłego centrum miasta, czyli na ulice Wolności, Jagiellońską i Sienkiewicza, gdzie o godzinie 15.00 rozpocznie się Dzień Organizacji Pozarządowych organizowany przez 3 Sektor. Równolegle zacznie się festiwal animacji Samovolka. W ramach wydarzenia odbędą się akcje performatywne, pokazy taneczne, występy teatru ulicznego, animacje i warsztaty plastyczne, a udział w nich będzie darmowy. Festiwal potrwa do godziny 18.00 – wtedy też rozpoczną się koncerty pod budynkiem Poczty Głównej. Na scenie wystąpią Otsochodzi, Grubson i O.S.T.R.

Niedziela również dostarczy okazji do świętowania. O godzinie 19.00 na małej scenie Teatru Rozrywki grany będzie spektakl „Rajzentasza” w reżyserii Mirosława Neinerta w wykonaniu Teatru „Reduta Śląska”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa