Święto Miasta. Rodzinny festyn i koncerty pod Szybem Prezydent

Święto Miastafot.: Marcin Śliwa

Koncerty gwiazd Sarsy i Blue Cafe, a także dmuchańce, strefa gastronomiczna i lot balonem. Tak bawiliśmy się wczoraj na obchodach Święta Miasta.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Najmłodsi bawili się na dmuchańcach i karuzelach. Razem z rodzicami wykonywali również wianki, biżuterię i inne rzeczy na stoiskach przygotowanych przez Miejski Dom Kultury „Batory” i Starochorzowski Domu Kultury. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej można było porozmawiać o literaturze, a także zabrać ulubione pozycje do domowej biblioteczki.

Nieco starszym sporo frajdy sprawiało, że mogą wzbić się w niebo na pokładzie balonu. To suplement do niedawnego finału Vinyl Festiwalu. Wtedy na lot balonem nie pozwoliła pogoda. Wczoraj już było idealnie.

Występny na scenie rozpoczął przegląd artystyczny, kiedy to publiczności zaprezentowali się młodzi twórcy. Potem na scenie pojawiła się Agata Sobocińska, a po niej zagrał zespół Sarsa, który na dobre rozruszał licznie zgromadzoną publikę pod sceną. Chwilę przed godziną 22 przy aplauzie bawiącej się widowni na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Blue Cafe dając bardzo energetyczny występ.

Dziś ciąg dalszy Święta Miasta

Od godziny 15 rozpoczyna się festiwal animacji Samovolka. Działania twórcze odbywać się będą na ulicach: Wolności, Jagiellońskiej oraz Sienkiewicza, a od 18.00 koncerty przy Poczcie Głównej. Na scenie pojawią się Otsochodzi, Grubson i O.S.T.R.

Do zobaczenia!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa