Leżaki, boiska i zjeżdżalnie. Nowoczesna strefa rekreacji otwarta na kampusie UŚ

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa otwarta jest dla wszystkich chętnychFot. Marcin Śliwa

Na kampusie Uniwersytetu Śląskiego przy ul. 75 Pułku Piechoty w Chorzowie dostępna jest nowa strefa rekreacji.

Nowa strefa rekreacyjno-wypoczynkowa jest oryginalna i wszechstronna. Do dyspozycji użytkowników są między innymi duży, 4-metrowy stół, ławki z bali, wielofunkcyjne boisko, drewniana piramida pełniącą funkcję leżaka, urządzenia do fitnessu, kosz do rzucania, urządzenia do porozumiewania się na odległość oraz rzeźba przestrzenna z funkcją wspinaczkową.

– Wszystko zostało zaplanowane tak, aby ściągnąć tutaj jak najszerszą grupę ludzi w różnym wieku i możliwie najpełniej odpowiedzieć na ich potrzeby. Również osoby niepełnosprawne znajdą tutaj swoje miejsce – mówi Mariusz Komraus ze Slas Architekci, jeden z architektów tworzących projekt.

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa powstała na terenie dawnej stołówki wojskowej. Urząd Miasta zdecydował się na wyburzenie starych budynków, dzięki czemu zwolniło się aż 18 hektarów przestrzeni niedaleko centrum miasta. Trwająca rok inwestycja kosztowała 1 mln złotych. Środki na jej realizację pochodzą od trzech fundatorów: miasta Chorzów, Uniwersytetu Śląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach pilotażowego programu „Infrastruktura sportowa”.

– Cieszy mnie bardzo, że dzisiaj otwieramy kolejny plac zabaw w Chorzowie. Dołożyliśmy się do tego także finansowo. Na inwestycje w kampusie wydaliśmy 1mln złotych, a na część z placem zabaw 300 tys. I to ta część inwestycji cieszy nas najbardziej, ponieważ wprost skorzystają na niej mieszkańcy okolicznych osiedli – komentuje Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa jest już otwarta i dostępna dla wszystkich chętnych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości