Po raz piąty zbiorą wodę i zagrają w piłkę nocą

Po raz piąty zbiorą wodę i zagrają w piłkę nocą
Nocny turniej na Kresach rozgrywany jest od 2015 r.Fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

28 czerwca na Kresach odbędzie się V Nocny Turniej Piłki Nożnej. Do walki o puchar, który ufundował prezydent Chorzowa, przystąpi 16 ekip. Większość z naszego miasta, ale będzie także m.in. zespół z Gliwic, w którym występują piłkarze niesłyszący.

Już po raz piąty Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów organizuje na boiskach przy ul. Wolności turniej piłkarski. Zawody mają swoją renomę, lista uczestników bardzo szybko się zapełnia. Podobnie było w tym roku.

Na liście startowej znalazły się następujące drużyny: Danmar Kuś Chorzów, Budoserwis Chorzów, Irex Gaz Chorzów, Klimzowiec, ATN Soccer Team, KS Siekiera Piła, Piotrbud, MIG Gliwice, Alpol Gemini, Victoria Klimzowiec, Irex Gaz 2, Thunder, Maciejkowice, FC Sweterki, Serce Silesii oraz KS Tartan.

– Większość drużyn pochodzi z Chorzowa, grają na co dzień w ChLF lub w rozgrywkach Play Arena. Mamy także debiutanta z Gliwic. W drużynie MIG występują piłkarze niesłyszący. Widziałem ich w akcji, znakomicie radzą sobie na boisku – mówi nam Artur Osman z Nowoczesnego Chorzowa, jeden z organizatorów turnieju.

Zespoły zostaną podzielone na cztery grupy. Awans do ćwierćfinałów wywalczą po dwie najlepsze ekipy. Turniej rozpocznie się 28.06. o godz. 18.00, a zakończy już w sobotę (29.06.) ok. godz. 2.00.

Oprócz rywalizacji sportowej ważny jest cel charytatywny. Każda z drużyn – zamiast wpisowego – zobowiązana jest dostarczyć zgrzewki wody, które przeznaczone zostaną dla uczestników programu „Praca za Czynsz”. W ubiegłym roku zebrano 176 zgrzewek (1584 litry wody). Rekord padł podczas imprezy w 2017 r. (220 zgrzewek, czyli 1980 litrów wody!).

Patronat nad imprezą objął Andrzej Kotala. Piłkarze zagrają o puchar ufundowany przez prezydenta Chorzowa. Organizatorzy zadbali także o oprawę muzyczną.

– Drużynom i kibicom umilać czas będzie DJ. Podczas turnieju na pewno nie będzie cicho! – uśmiecha się Artur Osman.

Przypomnijmy, że tytułu broni Budoserwis, który zwyciężył także w 2017 r. Dwa triumfy (2015 i 2016 r.) na koncie ma również TS 10ka.pl Zabrze, ale w tej edycji nie startuje.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości