Reklama:


Chorzowski szpital z nowym OIOM-em

Oficjalne otwarcie nowego OIOM'u nastąpiło 25 czerwca.Fot.: M. Śliwa

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie zyskał dwie nowoczesne przestrzenie, które znacząco wpłyną na jakość leczenia i komfort pracy w miejskiej placówce.

Sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatki ze śluzami, a także nowoczesne pompy infuzyjne i inny specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia za ponad 3 miliony złotych – tak od wczoraj wygląda nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.

– To już jest naprawdę XXI wiek. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć dzisiaj Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w nowym pawilonie. To zasługa wielu osób: pracowników szpitala, władz miasta, wykonawców, projektanta. Wspierało nas wiele osób – podkreśla dr Jerzy Szafranowicz, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Oddział znajduje się w rozbudowanym za blisko 14 milionów złotych Pawilonie A. Oprócz strefy medycznej znajdują się tu jeszcze pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne. Wszystko po to, aby poprawić jakość leczenia pacjentów. Budowa dodatkowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła na powstanie nowoczesnej apteki szpitalnej. Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej. 

– To kolejne wsparcie dla Zespołu Szpitali Miejskich w naszym mieście. Tym razem jest to kwota 8 milionów złotych – wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa – Nasz szpital się rozwija i już teraz ma jeden z największych kontraktów z NFZ w województwie.

Zrealizowane inwestycje będą służyły przede wszystkim pacjentom, ale również personelowi szpitala. Wszyscy zgodnie podkreślają, że nowy OIOM pozwala na najwyższy poziom leczenia oraz zapewnia bardzo dobre warunki pracy. Pierwsi pacjenci trafią na nowy oddział za dwa tygodnie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości