Reklama:


Zastawnik autorem bramki sezonu w Futsal Ekstraklasie

Zastawnik autorem bramki sezonu w Futsal Ekstraklasie
Mikołaj Zastawnik zdobył najładniejszą bramkę w minionym sezonieFot. Adrian Ślązok

Efektowny rzut karny Mikołaja Zastawnika to najładniejszy gol sezonu 2018/19. Tymczasem Clearex czeka na terminarz kolejnych rozgrywek.

31 marca br. Clearex pokonał FC Toruń w spotkaniu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy. Wynik na 3:1 ustalił Mikołaj Zastawnik. Zrobił to w niezwykle brawurowy sposób. Wykonując przedłużony rzut karny (z 10 metrów), zdecydował się na przelobowanie bramkarza Kamila Naparły. Trafił idealnie, a o jego popisie rozpisywały się media m.in. z Hiszpanii, Portugalii czy Argentyny.

Nie mogą więc dziwić wyniki plebiscytu Futsal Ekstraklasy na najładniejszego gola sezonu 2018/19. Futsalowiec Cleareksu zwyciężył, wyprzedzając m.in. Daniela Krawczyka (Gatta Zduńska Wola) i Jędrzeja Jasińskiego (AZS UŚ Katowice).

Przypomnijmy, że „Miki” – jeden z liderów Cleareksu i reprezentacji Polski – pod koniec ubiegłego sezonu przedłużył o rok kontrakt z chorzowskim klubem.

Tymczasem Clearex czeka na ogłoszenie dokładnego terminarza rozgrywek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2019/20. Ma to nastąpić 2 lipca. Na razie wiadomo, że sezon rozpocznie się tradycyjnie meczem o Superpuchar (1 września). Pierwsza kolejka ligowa rozegrana zostanie 7 września.

W tym sezonie w Ekstraklasie wystąpi 14 drużyn, w tym aż czterech beniaminków: GSF Gliwice, Futsal Leszno, Gwiazda Ruda Śląska i Constract Lubawa.

W przerwie letniej chorzowianie pozyskali dwóch piłkarzy: Romana Wachułę (Red Dragons Pniewy) oraz bramkarza Mateusza Bednarczyka (AZS UŚ Katowice). Działacze nadal poszukują zawodnika na pozycję piwota.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości