To nie wizualizacje. To zdjęcia. Nowy rynek już jest

To nie wizualizacje. To zdjęcia. Nowy rynek już jest
Nowy Rynek otwarty po przebudowiefot. Paweł Mikołajczyk

Dziś wielkie otwarcie Rynku po przebudowie. Jesteśmy na najważniejszym miejskim placu dziś przez cały dzień. Śledźcie nasz portal.

Już od rana mieszkańcy Chorzowa przychodzą na Rynek, by zobaczyć go po przebudowie.

Fontanna to atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców.

Tomasz Sylwestrzak, kataryniarz przyjechał do Chorzowa z Bielska-Białej. Gra od dwudziestu lat. Podoba mu się nowy rynek.

– Będę tu do osiemnastej. Liczę, że jeszcze więcej ludzi przyjdzie i posłucha mojej katarynki – mówi.

O atrakcje w stylu retro dba TEATR HOM. Już spodobał się małej Klarze Szygule, która przyszła na Rynek z mamą Julią.

– My ze Starego Chorzowa. Byłyśmy ciekawe, jak to wygląda. Ładnie. Fontanna. Palma. Ciekawe, jak będzie wieczorem – zastanawia się.

W jednym z pawilonów zainstalował się sklep Gryfnie. Tu można kupić między innymi chorzowskie koszulki treski. Za ladą Natalia Jasińska i Szymon Król, sprzedawcy.

– Jo tam w ogóle wola bardzij Chorzów niż Katowice. A teroz, jak mocie sam tyn nowy Rynek, to jest już fest piyknie – mówi po śląsku Natalia Jasińska, jak przystało na sprzedawcę ze śląskiej marki.

W tzw. PAWILONIE A pod Estakadą odbyła się już pierwsza konferencja. Spotkanie biznesowe poprowadził Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. Opowiadał między innymi o przebudowie Rynku.

Podczas spotkania podpisano również porozumienie o współpracy między chorzowskim szpitalem a szpitalem w Rwandzie. Porozumienie będzie polegało na wymianie doświadczeń. Na zdjęciu: Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, dr Albert Nzayisenga, dyrektor generalny Centrum Chirurgii, ortopedii i rehabilitacji w szpitali Świętej Marii w Rilimie w Rwandzie i Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich. To już kolejny szpital z Rwandy, który współpracuje z chorzowskim.

Wieczorem na Rynku rozbłyśnie neon.

Czytaj też: Urzędnik odkrywa sekrety Chorzowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa