Nowy rynek otwarty!

Tak wyglądał pierwszy dzień obchodów otwarcia nowego rynkufot.: M. Śliwa

Otwarcie i pierwszy dzień imprez na nowym rynku za nami. Pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom, a wydarzenie było świętem wszystkich chorzowian.

Pierwszemu dniu obchodów otwarcia nowego rynku towarzyszyło wiele atrakcji. Prezydent Andrzej Kotala zamieścił kilka „pamiątek z przeszłości” dla przyszłych pokoleń w kapsule czasu, która została zabetonowana w płycie rynku, a otworzona zostanie za 50 lat. Następnie chorzowski rynek wypełnił się muzyką. Na scenie wystąpili: Olek Kopka w ramach „One man act”, BOVSKA oraz Novika i mr. Lex. Na koniec mieszkańcy zobaczyli dwa wyjątkowe artystyczne pokazy, czyli taniec wertykalny na gmachu Urzędu Miasta oraz pokaz świetlny Dron Dance Show.

Jestem dzisiaj bardzo szczęśliwy. To historyczny moment – oddajemy chorzowianom rynek, który mam nadzieje, że będzie tętnił życiem każdego dnia – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Dziś drugi dzień obchodów, w którym Youtuberzy (LukasTV, Bonus BGC, Chwytak) przejmują Nowy Rynek – w planie spotkania z fanami, występy i pokazy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa