Reklama:


Stadion Śląski bez prezesa

Stadion Śląski bez prezesa
Stadion Śląski podczas czerwcowego Memoriału Janusza KusocińskiegoFot. Marcin Bulanda

Krzysztof Klimosz nie jest już prezesem Stadionu Śląskiego, jego kadencja nie została przedłużona. Pozostanie jednak w spółce na innym stanowisku.

Od 2 listopada 2015 r. Klimosz był szefem spółki Stadion Śląski należącej do województwa śląskiego. To za jego rządów dokończona została modernizacja „Kotła Czarownic” (Dzień Otwarty odbył się 1 października 2017 r.).

Niedawno zakończyła się kadencja Klimosza (a w międzyczasie w województwie śląskim doszło do zmiany władzy). Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski nie zdecydował się jej przedłużyć. Zaproponowano jednak dotychczasowemu prezesowi funkcję wiceprezesa Stadionu Śląskiego. Klimosz ją przyjął.

Kto będzie nowym prezesem spółki? „Nazwisko nowego prezesa Stadionu Śląskiego poznamy w lipcu. Jak zapowiada Sławomir Gruszka (rzecznik prasowy marszałka – przyp. red.), zostanie on nominowany na stanowisko bez konkursu” – informuje „Dziennik Zachodni”.

Za kadencji Klimosza na chorzowskiej arenie trzykrotnie wystąpiła piłkarska reprezentacja Polski (w marcu 2018 r. towarzyski mecz z Koreą Południową, zaś jesienią ub. roku spotkania w Lidze Narodów z Portugalią i Włochami), odbyły się także trzy mityngi lekkoatletyczne (dwukrotnie Memoriał Janusza Kusocińskiego, raz Memoriał Kamil Skolimowskiej), zawody żużlowe (Polska – Reszta Świata oraz finał SEC, czyli mistrzostw Europy) czy koncert Guns n’ Roses.

W marcu br. Stadion Śląski otrzymał nagrodę Biznesu Sportowego (statuetkę DEMES) dla najlepszego obiektu sportowego w Polsce za rok 2018, zostawiając w pokonanym polu PGE Narodowy w Warszawie oraz Arenę Gliwice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości