Hosting dla firm – jak go wybrać?

Hosting dla firm – jak go wybrać?

Dobry hosting to punkt wyjścia tworzenia jakiegokolwiek profesjonalnego biznesu online. Usługodawców proponujących z pozoru bardzo atrakcyjne warunki, zdecydowanie nie brak, jednak nie lada wyzwaniem okazuje się wybór spośród gąszcza rozmaitych propozycji jednej, optymalnej opcji, która będzie nie tylko obiektywnie wysokiej jakości pakietem, ale przede wszystkim stricte odpowiadającym potrzebom i charakterowi prowadzonej przez nas działalności. Na co zatem warto zwrócić szczególną uwagę?

Numer jeden – serwer

W pierwszej kolejności zalecamy rozważyć, jakiego typu hosting w ogóle bierzemy pod uwagę, a to z kolei wiąże się z postawieniem na ściśle określony typ serwera. Co mamy na myśli? Otóż w grę wchodzić mogą trzy dominujące obecnie formy hostingowe, a mianowicie – hosting standardowy, czyli tak zwany współdzielony, hosting w postaci serwera VPS, a wiec Virtual PRIVATE Server oraz hosting dedykowany. Analizując kolejno, pierwszy jest najmniej efektywny, jeśli chodzi o jego parametry, niezawodność, brak usterkowości oraz limity, zaś ostatni stanowi wariant z najwyższej półki. Powyższa selekcja pociąga za sobą oczywiście określone koszty, jakie wiążą się z inwestycją w poszczególne hostingi. Podczas gdy koszt pakietu na hosting współdzielony będzie znikomy i raczej Twój firmowy budżet go szczególnie nie odczuje, inwestycja w serwer dedykowany stanowi już poważne przedsięwzięcie, jakie łączy się ze sporym wydatkiem, ale z perspektywy czasu naprawdę opłacalnym. Nie zachęcamy jednakże, aby każdy jeden statystyczny Kowalski, który postanawia uruchomić swa stronę www decydował się od razu na serwer dedykowany. Nie chodzi już nawet o kwestie finansowe, ale przede wszystkim o niekiedy zupełnie niepotrzebne namnażanie sobie dodatkowych kosztów. Nie ma sensu przepłacać, jeżeli serwer dedykowany czy VPS kompletnie nie są nam potrzebne. Bo i po co tak potężne machiny, kiedy nasza działalność online ogranicza się wyłącznie do prowadzenia hobbystycznie platformy blogowej, czy też prostej konstrukcyjnie i niezaawansowanej technicznie strony firmowej, jaka z biegiem czasu nie jest rozbudowywana. Jeżeli jednak sam masz wątpliwości, czego tak na dobrą sprawę potrzebujesz i czego wymagać będzie od Ciebie Twa przyszła witryna, nie decyduj w ciemno, lecz skorzystaj z solidnej wiedzy ekspertów w tej dziedzinie, na przykład specjalistów z marki Hekko, która proponuje swym klientom wszystkie z opisanych powyżej wariantów hostingowych, posiadając ogromne doświadczenie związane ze świadczeniem usług w każdym z tych wymiarów.

Numer dwa – kwestie techniczne

Wykupienie nawet najwyższej klasy hostingu niewiele daje, jeżeli nie dysponujesz odpowiednim zapleczem technicznym, aby móc właściwie zarządzać posiadanym narzędziem. Im większa natomiast jakość serwera, tym automatycznie większe wymagania względem jego użytkownika. Nie każdy może zaś może pochwalić się zdolnościami administracji zaawansowanych i innowacyjnych sprzętów serwerowych, więc w tym wypadku strzałem w dziesiątkę okazuje się nawiązanie współpracy z firmą, która będzie na tyle solidnym i profesjonalnym usługodawcą, że bez trudu wesprze nas, udzielając nam w każdym przypadku stosownej pomocy technicznej. Tak jest chociażby w wymienianej już wcześniej ofercie marki Hekko. Zanim więc podejmiesz decyzję o tym, którą propozycję wybierzesz, dokładanie przeanalizuj nie tylko to, czy w wachlarz świadczonych usług wchodzi możliwość uzyskania kompleksowego wsparcia eksperckiego, ale też, jakie są przewidziane do tego kanały komunikacji, a mianowicie, jak obiecane w pakiecie udzielanie pomocy odbywa się od strony praktycznej, to jest- drogą telefoniczną, e-mailową, poprzez formularz zgłoszeniowy, na czacie, a może przez osobisty kontakt z klientem, czyli face to face? Wybierz metodę i praktykę jak najbardziej optymalną dla Ciebie i zgodną z Twoimi preferencjami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa