Pierwszy sparing Niebieskich bez goli

Pierwszy sparing Niebieskich bez goli
Na zdjęciu: napastnik Ruchu Mariusz IdzikFot. Marcin Bulanda

Sparing ze Stalą Rzeszów był pierwszym meczem „Niebieskich” pod wodzą Łukasza Berety. W Dąbrowie Tarnowskiej bramki nie padły.

Według pierwotnego terminarza sparingów 6 lipca Ruch miał zmierzyć się z mistrzem Polski Piastem Gliwice. Ostatecznie jednak drużyna Waldemara Fornalika zagra w sobotę z Miedzią Legnica, zaś „Niebiescy” umówili grę kontrolną z beniaminkiem II ligi Stalą Rzeszów. Spotkanie odbyło się w Dąbrowie Tarnowskiej.

W Ruchu nie wystąpił narzekający na drobny uraz Tomasz Foszmańczyk. Zabrakło także Tomasza Podgórskiego. Kapitanowi „Niebieskich” 30 czerwca skończył się kontrakt. Nadal trenuje z drużyną, a  z działaczami rozmawia o nowej umowie.

W drużynie prowadzonej przez Łukasza Beretę zagrało kilku zawodników, którzy w ubiegłym sezonie często występowali w II lidze (m.in. Smug, Kulejewski, Bartolewski, Mokrzycki czy Idzik). Oprócz tego trener skorzystał z usług juniorów, a także zawodników testowanych. Personalia tych ostatnich były skrzętnie ukrywane.

Stal i Ruch przeprowadziły kilka niezłych akcji, ale zabrakło skuteczności. W efekcie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W II połowie jeden z testowanych przez Ruch piłkarzy zobaczył czerwoną kartkę za faul. Dla niego był to koniec gry, ale „Niebiescy” kontynuowali spotkanie w 11-osobowym składzie.

W poniedziałek (8.07.) zespół z Chorzowa ma wyjechać na pięciodniowe zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. W jego trakcie zaplanowano sparing z Rekordem Bielsko-Biała (10.07.), jednym z rywali „Niebieskich” w III grupie III ligi.

Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:0
Ruch:
Smug (46. Lech) – Lechowicz (69. zawodnik testowany II), zawodnik testowany I (69. Kulejewski), Kulejewski (zawodnik testowany IV), Bartolewski (46. Winciersz) – zawodnik testowany II (46. Siwek), Mokrzycki (46. Nowak), Dąbrowski (69. zawodnik testowany III), Rudek (46. zawodnik testowany V), zawodnik testowany III (46. Nowakowski) – Idzik (46. zawodnik testowany VI).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa