Reklama:


Doświadczony zawodnik Piasta wzmocnił Clearex

Doświadczony zawodnik Piasta wzmocnił Clearex
Clearex Chorzów zamierza w przyszłym sezonie bić się o mistrzostwo PolskiFot. Adrian Ślązok

Przemysław Dewucki jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez Clearex Chorzów przed sezonem 2019/20.

Pięciokrotny mistrz Polski zamierza od września powalczyć o szóstą gwiazdkę. W tym celu aktywnie działa na rynku transferowym. Już wcześniej zakontraktował Ukraińca Romana Wachułę (Red Dragons Pniewy) oraz bramkarza AZS UŚ Katowice Mateusza Bednarczyka.

Chorzowianie poszukiwali także zawodnika na pozycję piwota (piłkarz grający tyłem do bramki, na tzw. ścianie). Nieoficjalnie wiadomo, że na ich celowniku był Adriano Foglia – utytułowany Włoch z brazylijskimi korzeniami. W minionym sezonie 38-latek występował w drużynie z Jelcza-Laskowic, teraz jednak najprawdopodobniej powróci do Italii.

Clearex sprowadził więc innego piwota. To Przemysław Dewucki, doświadczony futsalowiec Piasta Gliwice. 30-latek przez większość kariery bronił barw drużyn z Gliwic – m.in. Radanu, PA Novej, GAF Jasna, Nbitu, a ostatnio Piasta. Grał także w Pogoni 04 Szczecin. Ma na koncie występy w reprezentacji Polski, z którą w 2018 r. brał udział w mistrzostwach Europy w Słowenii.

„W barwach gliwickich zespołów sprawił nam w wielu meczach mnóstwo kłopotów, teraz przyszedł czas, by grając w naszej ekipie nękał rywali” – tak Dewuckiego przedstawiono na oficjalnej stronie Cleareksu.

Jednocześnie chorzowski klub poinformował, że z zespołu odchodzi Robert Świtoń.

Przypomnijmy, że sezon 2019/20 Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w weekend 7-8 września. Nasza drużyna w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem GI Malepszy Futsal Leszno.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości