Reklama:


Weź sprawy w swoje ręce. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Weź sprawy w swoje ręce. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Wiesz, czego brakuje w Twojej okolicy? Co mogłoby ułatwić życie Tobie i sąsiadom? Jest coś, co ożywi Twoją ulicę? Jeśli tak, nie zwlekaj. Do końca lipca można zgłaszać wnioski do 7 edycji budżetu obywatelskiego.

Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego w Chorzowie wynosi 3,5 miliona złotych, z czego 85% (2 975 000 zł) przeznaczonych jest na zadania inwestycyjne (na przykład budowa placu zabaw), a 15% (525 000 zł) na zadania społeczne (na przykład organizacja zawodów sportowych czy różnego rodzaju warsztatów). Pojedyncze zadanie inwestycyjne może kosztować maksymalnie 370 000 zł. Zadania społeczne zostały podzielone na dwie grupy: małe – do 20 000 zł oraz duże – do 200 000 zł.

Realizacja budżetu obywatelskiego przebiega w kilku etapach. Na początku, od 17.06 do 31.07, przyjmowane są wnioski, które mogą zgłaszać osoby zameldowane w Chorzowie oraz mieszkające, pracujące lub uczące się na terenie miasta. Wszystkie wnioski, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym (w terminie od 1.08 do 24.08), poddawane są następnie pod głosowanie mieszkańców (od 2.09 do 22.09). Po zakończeniu tego etapu ogłaszane są wyniki. Zwycięskie projekty trafiają do realizacji, która odbywa się już w następnym roku budżetowym, czyli w 2020 r.

– Z naszych dotychczasowych doświadczeń, ale i przeprowadzonych badań, wynika, że realizowanie budżetu obywatelskiego wpływa pozytywnie między innymi na jakość życia, zadowolenie z usług publicznych oraz kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zgłaszanie wniosków i głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez formularze dostępne na stronie www.bo.chorzow.eu

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości