Grupy kibicowskie Ruchu ogłosiły bojkot władz klubu

Grupy kibicowskie Ruchu ogłosiły bojkot władz klubu
Grupy kibicowskie Ruchu nie zamierzają wspierać zespołu na meczach rozgrywanych przy ul. CichejFot. Marcin Bulanda

Fani „Niebieskich” zapowiadają, że nie będą kupować biletów, karnetów oraz gadżetów. To ich reakcja na ostatnie wydarzenia w klubie z Cichej.

W środę doszło do spotkania, na którym obecni byli reprezentanci wszystkich grup kibicowskich chorzowskiego Ruchu (m.in. stowarzyszenie Wielki Ruch, Ultras Niebiescy, Stadion dla Ruchu – Cicha6.com). Fani zdecydowali o rozpoczęciu „bojkotu klubu zarządzanego przez obecnych ludzi”.

„Bojkot obejmuje brak finansowania zarządu Ruchu Chorzów poprzez niekupowanie BILETÓW, KARNETÓW oraz oficjalnych GADŻETÓW sprzedawanych w Grzybku” – czytamy w oświadczeniu grup kibicowskich.

Podczas meczów na Cichej w III lidze stadion może świecić pustkami. Kibice już wcześniej zapowiedzieli, że będą dopingować drużynę podczas spotkań wyjazdowych.

Jednocześnie grupy kibicowskie przygotowują spotkanie dla fanów, które ma odbyć się w sobotę o godz. 15.00 na Rynku w Chorzowie.

BOJKOT!Na dzisiejszym spotkaniu kibiców, na którym obecni byli reprezentanci wszystkich grup kibicowskich na Ruchu,…

Opublikowany przez Wielki Ruch Środa, 10 lipca 2019

Bojkot to pokłosie ostatnich wydarzeń w klubie z Cichej. Przypomnijmy je w skrócie: po trzecim z rzędu spadku Ruchu kibice przedstawili Radzie Nadzorczej spółki Ruch Chorzów SA szereg żądań. Część z nich została przez klub spełniona (m.in. rezygnacja wiceprzewodniczącego RN Janusza Patermana, dyrektora sportowego Marka Mandli czy prezesa Jana Chrapka).

Kibice domagali się także, by klub zatrudnił na stanowisku prezesa lub wiceprezesa osobę wskazaną przez nich. Tym kandydatem był Szymon Michałek, twórca sektora rodzinnego na stadionie przy Cichej, który wziął udział w konkursie na prezesa (zorganizowanym przez klub).

Michałek był blisko objęcia posady, ale ostatecznie odmówił Radzie Nadzorczej. Nie został bowiem spełniony główny warunek, jaki przedstawił. Nie otrzymał od akcjonariuszy klubu – Zdzisława Bika i Aleksandra Kurczyka – gwarancji dokapitalizowania spółki.

Później zaś obie strony wystosowały oświadczenia. Pismo Rady Nadzorczej można przeczytać TUTAJ. Odpowiedź Szymona Michałka TUTAJ.

Po rezygnacji Jana Chrapka nie wybrano prezesa. Jest za to nowy wiceprezes Marcin Waszczuk. Jak poinformował klub, to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Ma za sobą ponad 21 lat służby w mundurze, pracując m.in. na stanowiskach dowódczych i sztabowych. Był także szefem ochrony Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zdobywał również doświadczenie w pionach kontroli i administracji spółek Skarbu Państwa.

Pierwszy mecz w III grupie III ligi Ruch Chorzów rozegra w weekend 3-4 sierpnia. Podejmie rezerwy Zagłębia Lubin.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa