Reklama:


Niebieskie wznowiły treningi. Trzy nowe twarze w kadrze

Niebieskie wznowiły treningi. Trzy nowe twarze w kadrze
Klaudia Cygan ma pomóc w rozwiązaniu problemu na rozegraniu, z którym Ruch boryka się od kilku sezonówFot. KPR Ruch Chorzów

Bliźniaczki z Łomży oraz rozgrywająca, która ostatnie dwa sezony spędziła w Piotrcovii – to nowe zawodniczki KPR Ruch Chorzów. Klub testuje także białoruską skrzydłową.

W poniedziałek piłkarki ręczne Ruchu Chorzów rozpoczęły przygotowania do sezonu 2019/20. Zajęcia prowadzi nowy trener, Chorwat Marko Brezić.

Klub zakontraktował w przerwie letniej trzy zawodniczki. Ruch nie od dziś boryka się z problemami na rozegraniu, nic więc dziwnego, że dwa nabytki to właśnie rozgrywające. Pierwszą z nich jest Klaudia Cygan. 21-latka rozpoczynała karierę w MKS Karczew, następnie grała w SMS ZPRP Płock, a dwa ostatnie sezony spędziła w Piotrcovii.

– Klaudia ma 184 cm wzrostu, dysponuje bardzo silnym rzutem z drugiej linii, a właśnie tego w ostatnim czasie najbardziej nam brakowało – tłumaczy w rozmowie z Chorzowianinem Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

Na rozegraniu występuje także Michalina Gryczewska, która dotychczas broniła barw I-ligowej Dwójki Łomża. Do Chorzowa trafiła razem z siostrą bliźniaczką (pod koniec sierpnia skończą 19 lat) Kają, która jest bramkarką.

– Siostry Gryczewskie grały w Łomży, ale teraz przeniosły się na Śląsk. Będą studiować na katowickiej AWF i występować w naszym zespole – dodaje Krzysztof Zioło.

Kolejne dwie nowe ,,Niebieskie” to siostry Gryczewskie. Witamy w Chorzowie!

Opublikowany przez KPR Ruch Chorzów Wtorek, 9 lipca 2019

W kadrze „Niebieskich” są obecnie aż cztery bramkarki – obok Kai Gryczewskiej także Patrycja Chojnacka, Wiktoria Bednarek i Karolina Kuszka. Jednak ta ostatnia na razie nie trenuje. – Karolina miała niedawno czyszczone kolano. Treningi wznowi prawdopodobnie w połowie sierpnia – informuje wiceprezes KPR Ruch.

Działacze dziewięciokrotnego mistrza Polski rozglądają się za kolejnymi wzmocnieniami. Na testach w Chorzowie jest leworęczna skrzydłowa z Białorusi. Do końca tygodnia powinna zapaść decyzja w jej sprawie.

Dobrą wiadomością jest powrót do gry Karoliny Jasinowskiej. Doświadczona obrotowa wznawia karierę po urlopie macierzyńskim. Ma się pojawić na poniedziałkowym treningu. Jeszcze w tym tygodniu do drużyny dołączy Katarzyna Masłowska, która niedawno walczyła w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej. Polki zajęły w imprezie rozgrywanej w Starych Jabłonkach 12. miejsce.

Przypomnijmy, że „Niebieskie” będą od września występować w zawodowej Superlidze, do której zakwalifikowano osiem klubów (obok Ruchu także ekipy z Lublina, Lubina, Koszalina, Elbląga, Kobierzyc, Piotrkowa Trybunalskiego i Jarosławia; ta ostatnia to beniaminek). 19 lipca w Warszawie dojdzie do spotkania prezesów klubów z komisarzem ligi. W jego trakcie mają zapaść ustalenia m.in. dotyczące systemu rozgrywek (najbardziej prawdopodobna wersja to cztery rundy, czyli łącznie 28 spotkań).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości