Prozdrowotny festyn dla dzieci

Prozdrowotny festyn dla dzieci
Najbliższy poniedziałek będzie kolejną okazją dla dzieci do zabawy w "Skansenie"Fot.: M. Śliwa

Gry, zabawy, konkursy, quizy – wszystko związane z tematyką prozdrowotną. Te i inne atrakcje czekają na najmłodszych mieszkańców w poniedziałek 15 lipca w popularnym „Skansenie”.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Najmłodsi będą mogli wziąć udział m.in: w konkursie plastycznym pt. „lekki tornister”, konkursie rysowania kredą po asfalcie, quizie wiedzy nt. zdrowego stylu życia, czy konkursie piosenki o zdrowiu. Odbędą się również pokazy: udzielania pomocy przedlekarskiej oraz ćwiczeń ruchowych zapobiegających wadom postawy. Bardziej tradycyjną formę zabawy zapewnią balony, hula-hop i inne zabawki dostępne na miejscu.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania i rozmowy z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Wszyscy, którzy będą chcieli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą zdrowia będą mieli taką możliwość na specjalnych stanowisku edukacyjnym. Każdy z uczestników będzie mógł również zmierzyć poziom CO w wydychanym powietrzu. Festyn zakończy się o godzinie 13.00.

Organizatorami są Urząd Miasta i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa