Znany zespół rozpocznie XIII edycję Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

Znany zespół rozpocznie XIII edycję Chorzowskiego Teatru Ogrodowego
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy zainauguruje XIII edycję Chorzowskiego Teatru Ogrodowego fot.: archiwum zespołu Raz Dwa Trzy

Już w najbliższy piątek 12 lipca rusza XIII edycja Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Festiwal zainauguruje koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

Chorzowski Teatr Ogrodowy to organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym, odbywający się na terenie kompleksu Sztygarka. Scena główna festiwalu znajduje się w stuletnim Magazynie Ciekłego Powietrza, w cieniu unikatowej zabytkowej, 42-metrowej żelbetowej wieży szybowej z 1933 roku. Od 2016 roku wydarzenia ChTO odbywają się również na scenie w Chorzowskim Centrum Kultury. W tym roku festiwalową sceną został również MDK BATORY.

ChTO prezentuje w większości kameralne spektakle komediowe (widownia do 300 miejsc) teatrów z całego kraju i bliskiej zagranicy. Spektakle odbywają się co piątek i towarzyszą im projekcje filmowe, koncerty i wystawy. Repertuar wydarzenia dostępny jest na stronie festiwalu.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których zorganizowana została specjalna edycja Małe ChTO, czyli Chorzowski Teatrzyk Ogrodowy. Wydarzenia z tego cyklu będą miały miejsce w sobotnie popołudnia, a szczegółowy repertuar ma wkrótce pojawić się na stronie festiwalu w zakładce małe ChTO.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie SZTYG.art.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa