Piłkarki Ruchu zagrają z Czeszkami. Poznaj plan sparingów Niebieskich

Piłkarki Ruchu zagrają z Czeszkami. Poznaj plan sparingów Niebieskich
W akcji Magdalena Drażyk, w minionym sezonie najskuteczniejsza piłkarka RuchuFot. Marcin Bulanda

W poprzednich latach piłkarki ręczne z Chorzowa często mierzyły się z Sokolem Poruba. Teraz dwukrotnie spotkają się z ekipą z Hodonina.

Od 8 lipca szczypiornistki Ruchu Chorzów przygotowują się do pierwszego w historii sezonu w zawodowej Superlidze. Drużyna ma nowego trenera – Chorwata Marko Brezicia – a w kadrze pojawiły się trzy nowe twarze: bramkarka Kaja Gryczewska, jej siostra Michalina Gryczewska, a także Klaudia Cygan (dwie ostatnie to rozgrywające).

Czytaj także: Niebieskie wznowiły treningi. Trzy nowe twarze w kadrze

W tym miesiącu chorzowianki ćwiczą w hali oraz w terenie. Sierpień zaś upłynie pod znakiem sparingów. Pierwszy mecz kontrolny „Niebieskie” rozegrają 2 sierpnia u siebie – z zespołem z Czech.

W ostatnich latach etatowym sparingpartnerem Ruchu był Sokol Poruba, ale tym razem dojdzie do zmiany. Do Chorzowa przyjedzie inny czeski zespół HK Hodonin. Gra on na tym samym szczeblu co Sokol – w MOL Lidze, zrzeszającej czołowe drużyny z Czech i Słowacji.

Niewykluczone, że tego samego dnia (2.08.) w hali MORiS zobaczymy także MTS Żory (I liga), które poprowadzi od nowego sezonu Marcin Księżyk, były trener Ruchu.

– Następnie, 10 sierpnia, pojedziemy na turniej do Hodonina. Wystąpi w nim pięć zespołów, między innymi z Czech, Węgier i Austrii – informuje Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

W kolejny weekend chorzowianki zagrają w turnieju w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz gospodyń – Piotrcovii – będzie także Start Elbląg oraz Varsovia (I liga).

Ostatni sprawdzian przed ligą zaplanowany został na 23 sierpnia. Tym razem to Piotrcovia pofatyguje się na Śląsk. Sezon ma się rozpocząć 7 września. Ma, bo wciąż nie zakończyło się postępowanie licencyjne. Kluby nie znają jeszcze terminarza, nie wiedzą także, jaki będzie system rozgrywek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ośmiozespołowej Superlidze obowiązywać będzie system czterorundowy (łącznie 28 meczów).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa