Reklama:


Ruszyła wielka zbiórka książek

Ruszyła wielka zbiórka książek
Książki można przynosić do wszystkich miejskich instytucji kultury oraz bibliotekFot.: M. Śliwa

Zbliża się IX edycja „Wolności czytania”. Już dziś zachęcamy do przeglądnięcia domowych biblioteczek i dołączenia do zbiórki.

„Wolność czytania” to coroczna impreza organizowana przez Urząd Miasta mająca na celu promowanie czytelnictwa. W ramach wydarzenia odbywają się spotkania autorskie, animacje, wystawy, koncerty związane z szeroko pojętym czytelnictwem, a także „Żywa Biblioteka”. Działania te odbywają się w plenerze i instytucjach, tak aby dostęp do nich był najprostszy i najciekawszy.

Tegoroczną edycję 21 września zainauguruje wydarzenie „Zaczytany rynek”, gdzie odbędzie się m. in.: publiczne czytanie książek. Jak co roku będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących: pokazach, spotkaniach autorskich, warsztatach i animacjach. Nowością będą akcje „Szpiegowski wtorek” i „Kryminalny czwartek”. Szczegółowy harmonogram imprezy będzie znany w przyszłym tygodniu.

Zapraszamy do włączenia się w akcję poprzez oddanie książek na wymianę. Wszystkie miejskie instytucje kultury oraz biblioteki zbierają książki, które we wrześniu trafią na wielką giełdę, gdzie każdy będzie mógł zabrać ze sobą interesujący go tytuł. Największym zainteresowaniem cieszą się kryminały i fantastyka – te gatunki w szczególności warto udostępnić. Organizatorzy proszą również o podzielenie się nowymi wydaniami, ponieważ w miejskich zasobach jest już wiele starszych edycji.

– Impreza zachęca do różnorodnego odbioru książki. Naszym głównym celem jest umożliwienie szerokiego spojrzenia na lekturę, dzięki wydarzeniom towarzyszącym „Wolności czytania” – komentuje Beata Kaczmarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa