Komedia, dramat, stand-up i… muppet show. Kolejny piątek z ChTO w Sztygarce

W piątek kolejna dawka teatralnych emocji w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.Fot. 1: Bartosz Siedlik. Fot. 2: Kasia Chmura

Tym razem na fanów teatru czeka podwójna dawka emocji. W programie spektakle: „Quo vadis, czyli teatr ubogi z elementami śpiewogry” oraz „Niepodległość słoików. Stand-up Comedy ze specjalnym udziałem lalek”

Pierwszy spektakl to dowcipna i ironiczna interpretacja dzieła Henryka Sienkiewicza w reżyserii Rafała Rutkowskiego z Teatru Montownia z Warszawy. Jak zapowiadają organizatorzy: „Na scenie nie zabraknie mnóstwa postaci z lektury i kina. Szybkie tempo akcji, cięty dowcip, błyskawiczne metamorfozy i… piosenki. Takiego Sienkiewicza dotąd nie znaliście! Aktorzy Montowni sięgają do starogreckiej komedii attyckiej i teatru elżbietańskiego. Wszystko po to, żeby zamienić opowieść w szalony karnawał”.

Spektakl powstał we współpracy Teatru Montownia, Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Teatru Powszechnego w Warszawie. Polecany dla widzów powyżej 16 roku życia. Sztuka wystawiona będzie w piątek 19 lipca o godzinie 19.00 w Sztygarce. Czas trwania to 75 minut. Bilety w cenie 24 zł dostępne są w przedsprzedaży na stronie ticketportal.

Następnie na scenie pojawią się aktorzy Teatru Papahema z Białegostoku z widowiskiem łączącym elementy komedii, stand-upu i teatru lalek. Spektakl opowiada historie stworzeń pochodzących z różnych krańców Polski: Podlaski Śledź, Miś z Zakopanego, Aktor z Prowincji, Warszawska Syrenka i innych, których łączy fakt, że układają sobie życie w Warszawie. Stają się przysłowiowymi „słoikami”, czyli stołecznymi odpowiednikami naszych goroli.

Spektakl zaczyna się o 22.00 i trwa 60 minut. Polecany jest dla widzów powyżej 16 roku życia. Bilety w cenie 13 zł dostępne są w przedsprzedaży na stronie ticketportal.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa