Po spotkaniu w urzędzie marszałkowskim miasto podtrzymuje stanowisko

Po spotkaniu w urzędzie marszałkowskim miasto podtrzymuje stanowisko

W piątkowe popołudnie w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie w sprawie działek po byłym Ośrodku Postępu Technicznego i Parku Ślaskiego. Chorzów reprezentowała Mariola Roleder, zastępczyni prezydenta Chorzowa.

– Po wymianie poglądów, wszystkie strony zgodziły się łącznie z panią prezydent Chorzowa, przedstawicielami strony społecznej i przedstawicielami spółek, że w przyszłym tygodniu znajdziemy termin spotkania, podczas którego będziemy rozważać temat wymiany terenów pomiędzy tymi spółkami – podsumował Jakub Chełstowski, marszałek województwa Śląskiego

Mariola Roleder, zastępczyni prezydenta Chorzowa, która brała udział w spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim uściśliła, że spotkanie nie będzie dotyczyło wycofania transakcji.

– To dyskusja na temat tego, co my chcemy zrobić z parkiem i terenami przyległymi oraz o tym, jak chcemy jako miasto, jako województwo, jako cały Śląsk współpracować. My nie będziemy, jako miasto, przygotowywać działek na wymianę – podkreśliła Mariola Roleder.

Oficjalne stanowisko miasta po spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim przekazała Karolina Skórka, rzeczniczka prasowa urzędu.

– Po spotkaniu w ramach Okrągłego Stołu, Miasto Chorzów podtrzymuje stanowisko, które dzisiaj rano przedstawił prezydent Andrzej Kotala. Przypominamy, że Chorzów jest gotowy przekazać 1,8 mln zł na zakup działki, pozostała część miałaby zostać pokryta przez Zarząd Województwa – przekazała w informacji przesłanej mediom.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Kotala z propozycją do marszałka

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa