Reklama:


Słowackie drużyny przyjadą na sparingi z Cleareksem

Słowackie drużyny przyjadą na sparingi z Cleareksem
W zeszłym sezonie futsalowcy Cleareksu zajęli w lidze trzecie miejsce. Teraz chcą walczyć o złotoFot. Marcin Bulanda

Brązowi medaliści Futsal Ekstraklasy 23 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W sparingach Clearex zmierzy się m.in. z dwiema drużynami ze Słowacji.

Futsalowcy Cleareksu kończą urlopy. Już w najbliższy wtorek (23.07.) drużyna prowadzona przez Mirosława Miozgę spotka się na pierwszym treningu. Przez 1,5 miesiąca chorzowianie przygotowywać się będą do nowego sezonu, w którym za cel postawili sobie zdetronizowanie Rekordu Bielsko-Biała.

Nasz zespół rozegra w sierpniu kilka sparingów. Ciekawie zapowiadają się konfrontacje z zespołami ze Słowacji. Do hali MORiS zawitają: MSK Żylina (ósmy zespół ligi słowackiej poprzedniego sezonie), a także aktualny wicemistrz tego kraju MIMEL Lucenec. Jeden z terminów to 9 sierpnia, drugi zostanie jeszcze ustalony.

Jak już informowaliśmy, w kadrze Cleareksu doszło do kilku zmian. Sprowadzeni zostali trzej zawodnicy: Roman Wachuła (Red Dragons Pniewy), Przemysław Dewucki (Piast Gliwice) oraz bramkarz Mateusz Bednarczyk (AZS UŚ Katowice). Odszedł natomiast Robert Świtoń.

W kadrze jest obecnie 12 piłkarzy z pola oraz trzech bramkarzy – Bednarczyk, Rafał Krzyśka oraz Patryk Puzio. Ten ostatni być może zostanie wypożyczony. Więcej roszad w składzie Cleareksu prawdopodobnie już nie będzie.

Sezon Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w weekend 7-8 września. Clearex Chorzów na inaugurację pojedzie do Leszna, by zmierzyć się z beniaminkiem GI Malepszy Futsal.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa