W środę koncert Rammstein. Ważne informacje dla mieszkańców

W środę koncert Rammstein. Ważne informacje dla mieszkańców
W tym tygodniu "Kocioł Czarownic" znów będzie areną wielkiego muzycznego koncertuFot.: M. Banduch

W związku z imprezą na Stadionie Śląskim, na wniosek policji i dyrekcji obiektu, dojdzie do kilku zmian w organizacji ruchu drogowego, a także w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Organizacja ruchu

W ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godz. 7.00). Po lewej stronie jezdni wyznaczone będą miejsca postojowe, a po prawej wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów. Od godziny 16:30, ograniczona będzie również możliwość skrętu w lewo dla jadących ulicą Katowicką (z centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej. Ponadto, zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach – od godz. 16:30.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy (w dniu 25.07 ok. godz. 2.00).

Opisane zmiany w organizacji ruchu uwzględnione zostaną na mapach bezpłatnej nawigacji Waze w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google.

Parkingi

Park Śląski udostępnia miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 4 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Parkingu P1, zgodnie z mapą i rozpiską poniżej. Bilety parkingowe będzie można kupować w przedsprzedaży internetowej na stronie ticketmaster do 24 lipca 2019 roku do godziny 10:00 w następujących cenach: strefa parkingowa P8 – 99,00 zł, strefa parkingowa P9 – 99,00 zł, strefa parkingowa P10 – 69,00 zł, strefa parkingowa P12 – 69,00 zł. W przypadku niewykorzystania puli miejsc w przedsprzedaży będzie możliwość zakupienia miejsca parkingowego w dniu imprezy w cenie o 11 zł większej od pierwotnej.

Wjazd na parkingi będzie możliwy w godzinach 11:00 – 21:00. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku wolnych miejsc wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy zachęcają do przyjazdu komunikacją miejską.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Tramwaje

►  Linia nr 0 – uruchomienie dodatkowych kursów wraz zapewnieniem taboru o zwiększonej pojemności. Tramwaje tej linii kursować będą na trasie „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA),
►  Linia nr: 6 i 11 – uruchomienie dodatkowych kursów wraz z zapewnieniem taboru o zwiększonej pojemności,
►  Linia nr 9 – wydłużenie dwóch kursów przed i po koncercie w rejon Stadionu Śląskiego zapewniając bezpośredni przejazd m.in. do miasta Świętochłowice,
►  Linia nr 19 – uruchomienie dodatkowych kursów przed i po koncercie, z zawieszeniem kursowania pomiędzy godzinami 20:00-23:00. We wskazanych godzinach funkcję linii nr 19 będzie pełnić linia tramwajowa nr 6, która kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością.

Autobusy

►  Autobusy linii nr 820, 830 i 840 od godziny 15:00 będą dodatkowo obsługiwać przystanek Chorzów AKS. Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy przed i po koncercie,
►  Autobusy linii 7, 7N, 23, 109, 673, 674 kursujące z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia będą kierowane trasą objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku „Dąb Kościół” skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku „Osiedle Tysiąclecia ZOO”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości