Znany chorzowski proboszcz odchodzi z parafii

Znany chorzowski proboszcz odchodzi z parafii
O. Oktawiusz Lamorski w krótkim czasie zdobył wielką sympatię parafian na KlimzowcuFot.: M. Śliwa

W niedzielę, 28 lipca o godz. 11.00 o. Oktawiusz Lamorski odprawi Mszę św. dziękczynną za 9-letnią posługę na Klimzowcu, w tym 3-letnią posługę proboszcza i gwardiana. Proboszcz przenosi się do klasztoru w Rybniku Zamysłowie.

Przełożeni franciszkańskiej Prowincji zakonnej 27 czerwca podjęli decyzje o zmianach personalnych w klasztorze na Klimzowcu. Ojciec Oktawiusz Lamorski, po 9 latach posługi na Klimzowcu, w tym 3-letniej posłudze proboszcza i gwardiana, udaje się na urlop naukowy, którego celem jest zakończenie otwartego przewodu doktorskiego z liturgiki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nowym miejscem pracy będzie klasztor w Rybniku Zamysłowie. Ojciec Idzi Soroburski, rozpoczynając także urlop naukowy o tym samym charakterze (homiletyka), przestaje pełnić posługę wikariusza domu zakonnego i ekonoma klasztoru, pozostanie jednak w Chorzowie.

Do parafii św. Franciszka na Klimzowcu dołączą nowi kapłani. Będą nimi: o. Dymitr Żeglin – dotychczasowy zastępca Prowincjała i ekonom Prowincji jako gwardian klasztoru; o. Bonawentura Krzemień – dotychczasowy sekretarz Prowincji, wcześniej zastępca Prowincjała, a w latach: 1990-1998 proboszcz miejscowej parafii jako wikariusz domu zakonnego oraz o. Jan Bosko Wojas – dotychczasowy wikariusz parafii w Jabłonkowie w Czechach jako proboszcz tutejszej parafii i ekonom klasztoru.

Niedzielna Eucharystia będzie również okazją do podziękowania za kończącą się posługę organistów: Sebastiana Niemczyckiego, który po trzech latach posługi w parafii odchodzi do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie, a także Łukasza Gardeckiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa