Reklama:


Napadał na sklepy. Namierzyli go internauci.

Napadał na sklepy. Namierzyli go internauci.
Dzięki analizie zabezpieczonego materiału dowodowego oraz informacji przekazanych przez internautów, kryminalni z chorzowskiej komendy namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę.Fot.: Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego chorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który z młotkiem próbował sterroryzować obsługę jednego z chorzowskich sklepów. W namierzeniu sprawcy napadu pomogli internauci.

Pod koniec czerwca w Chorzowie doszło do kilku napadów na sklepy. Śledczy od początku podejrzewali, że za wszystkimi zdarzeniami może stać jeden sprawca, gdyż, jak wynikało z informacji przekazanych przez pokrzywdzonych, wszystkie zdarzenia przebiegały podobnie. W relacjach powtarzał się też młotek jako narzędzie przestępstwa.

Dzięki analizie zabezpieczonego materiału dowodowego oraz informacji przekazanych przez internautów,  kryminalni z chorzowskiej komendy namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę.

Było to o tyle trudne, gdyż mężczyzna jest osobą bez stałego miejsca zamieszkania i pomieszkiwał u znajomych na terenie Katowic – relacjonuje asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy chorzowskiej komendy.

Policjanci udowodnili mu już trzy napady, ale sprawa ma charakter rozwojowy. Jak się bowiem okazało, nie było to pierwsze jego przestępstwo.

Za rozbój w warunkach tzw. recydywy, śledczy zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa