Chorzów miastem uniwersyteckim. Umowa podpisana

Młodzi studenci pod okiem opiekunów rozpoczną jesienią zajęcia na "dorosłym" uniwersytecie.Fot. UM Chorzów

Dzisiaj rano pomiędzy Chorzowem a Uniwersytetem Śląskim została podpisana umowa współpracy w ramach projektu „Uniwersytet najlepszych”. Ma ona wesprzeć najzdolniejszych uczniów chorzowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ich edukacyjnej ścieżce do kariery.

Dokumenty sygnował wiceprezydent Wiesław Ciężkowski oraz prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego skierowana jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych oraz do liceów. Celem projektu jest stworzenie indywidualnego programu nauczania, który pozwoli na rozwinięcie wiedzy i zdolności na poziomie akademickim. Młodzi studenci pod okiem opiekunów rozpoczną jesienią zajęcia na „dorosłym” uniwersytecie.

– Przygotowujemy również specjalne szkolenia pozwalające im rozwinąć swoje kompetencje w zakresie autoprezentacji. Innymi słowy, podwyższają swoje kompetencje retoryczne i wiedzę merytoryczną – mówi prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Miasto wytypowało już kilku uczniów, którzy mają rozpocząć współpracę z Uniwersytetem. Od września grupa będzie poszerzona do kilkunastu osób.

– Cieszę się dlatego, że ten program skierowany jest do grupy młodzieży elitarnej. Do tych, którzy często własnymi siłami muszą walczyć o pozycję na rynku edukacyjnym. Wsparcie Uniwersytetu Śląskiego gwarantuje jakość, dobre przygotowanie tych młodych ludzi i w przyszłości jakość ich wykształcenia – komentuje wiceprezydent Wiesław Ciężkowski.

Odpowiedzialność za najlepszych uczniów to bardzo ważny element polityki edukacyjnej miasta i uniwersytetu. Podpisanie tego projektu otwiera przed młodymi nowy rozdział w rozwoju i pozwala zadbać o edukację na bardzo dobrym poziomie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa