Informatyka – dla kogo jest ten kierunek studiów?

Informatyka – dla kogo jest ten kierunek studiów?

Wybór kierunku studiów, to pierwszy krok w życiu młodej osoby, który w dużym stopniu decyduje o jego przyszłości, karierze i rozwoju.

Właśnie dlatego nie wolno lekceważyć tej decyzji. Jaki wybrać kierunek? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kierunku studiów? Jaka kariera czeka na nas po zakończeniu wybranego kierunku studiów?

Jak wybrać kierunek studiów?

Są osoby, dla których podjęcie takiej decyzji przychodzi całkowicie naturalnie, a dla innych – jest to ciężkie zadanie. Nie istnieje jednoznaczny “przepis” na to czym się kierować podczas wyboru kierunku studiów. Jednak warto pamiętać, że wybrany kierunek może okazać się drogą do kariery i kierunku naszego życia, dlatego najlepiej jeśli wybrany kierunek będzie połączeniem pasji, zdolności i potencjału.

Jeśli robisz to co lubisz, to nie czujesz, że pracujesz z przymusu, właśnie dlatego nie wolno kierować się tylko i wyłącznie ewentualnymi zarobkami w przyszłości, ale także i własnymi zainteresowaniami.

Informatyka jako kierunek studiów

informatyka jako kierunek studiów, to rozmaitość specjalizacji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na studiowanie informatyki możemy wybrać programowanie, robotykę, technologie sieciowe lub internetowe oraz wiele innych.

Rozpowszechnionym zdaniem jest, że informatyka tylko dla osób z predyspozycją do matematyki i nauk ścisłych, ale informatyka, to o wiele więcej. Dla osób twórczych i kreatywnych znajdą się takie specjalizacje jak grafika komputerowa, web-design czy marketing internetowy.

Jak się przygotować do studiów informatycznych?

Choć każda z wybranych specjalizacji posiada szereg wymaganych zdolności od studenta, jednak podstawa dla wszystkich kierunków informatycznych jest jedna. Kandydat na studia informatyczne powinien mieć dobrze rozwinięte myślenie krytyczne oraz posiadać predyspozycje matematyczne. Oprócz tego, niezależnie czy jesteś programistą czy grafikiem, kreatywność jest zdolnością nie do zastąpienia.

Pierwszy rok studiów informatycznych służy do założenia fundamentu wiedzy, która będzie punktem startowym do kształcenia od studenta do specjalisty najwyższego poziomu. W programie pierwszego roku studenci uczą się podstaw informatyki z każdego jej aspektu: historia informatyki jako nauki, zarządzanie czy obsługa sprzętu oraz oprogramowania, a także podstawy programowania i tworzenia baz danych. Każdy z powyższych elementów, wraz z zajęciami z matematyki, fizyki i innych dodatkowych przedmiotów, pozwala nam lepiej zrozumieć funkcjonowanie sprzętu i systemów, które spotykamy na co dzień.

Praca po studiach informatycznych

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że informatyka jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Jest on popularny nie tylko jako wybór do pierwszych studiów, ale także często wybierany przez osoby, które szukają nowej kariery.

Ciągły rozwój technologiczny w każdej z gałęzi naszego życia gwarantuje, że absolwenci po ukończeniu kierunku informatyki nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Tworzysz strony internetowe, jesteś programistą, zajmujesz się grafiką komputerową? Absolwent studiów informatycznych może wybierać czy pracować dla dużej korporacji, małej firmy czy zostać freelancerem.

Zobacz kierunek Informatyka na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości