3,5 miliona do podziału. Zakończono przyjmowanie wniosków

3,5 miliona do podziału. Zakończono przyjmowanie wniosków
Przez cały sierpień złożone wnioski będą weryfikowane pod względem formalnym oraz merytorycznym.Fot. M. Śliwa

W środę, 31 lipca, ostatecznie zakończono przyjmowanie wniosków w 7. edycji budżetu obywatelskiego w Chorzowie. W puli jest 3,5 miliona złotych, z czego w sumie 525 tys. przeznaczonych jest na zadania społeczne.

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego rozpoczęła się 17 czerwca. Wnioski można było składać wyłącznie drogą elektroniczną, przez formularz dostępny na stronie bo.chorzow.eu. Licznik zgłoszeń zatrzymał się na liczbie 136, co oznacza ogromny wzrost w porównaniu do poprzedniej edycji.

– W tym roku namawialiśmy mieszkańców do składania większej liczby wniosków na zadania społeczne zamiast inwestycyjnych, które w większości i tak należą do zadań gminy. Udało się to całkiem nieźle, bo te pierwsze stanowią ponad jedną trzecią całości – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Są wśród nich między innymi: stworzenie kawiarenki literackiej, organizacja Rodzinnego Festiwalu Pasji albo powołanie do życia tak zwanej „makerspace”, czyli przestrzeni, gdzie dostępne są różnego rodzaju narzędzia i wyposażenie, w tym wypadku do obróbki drewna.

Przez cały sierpień złożone wnioski będą weryfikowane pod względem formalnym oraz merytorycznym. Od 2 do 22 września będzie można zagłosować na zadania do realizacji. Głosowanie odbędzie się przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.bo.chorzow.eu. Każdy głosujący będzie miał do dyspozycji 5 punktów do przeznaczenia na zadania inwestycyjne i 5 na zadania społeczne. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 23 września.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości