Clearex ma już praktycznie zamkniętą kadrę. 9 sierpnia pierwszy test

Clearex ma już praktycznie zamkniętą kadrę. 9 sierpnia pierwszy test
Piłkarze Cleareksu chcą w najbliższym sezonie zdetronizować mistrza kraju Rekord Bielsko-BiałaFot. Marcin Bulanda

Jedenastu zawodników z pola i trzech bramkarzy – tak przedstawia się kadra Cleareksu Chorzów na sezon 2019/20. W przyszły piątek nasz zespół rozegra pierwszy mecz kontrolny – z MSK Żylina.

W ubiegłym sezonie Clearex wywalczył brązowy medal, dysponując wyjątkowo wąskim składem. Trener Mirosław Miozga mógł skorzystać z usług zaledwie dziesięciu graczy z pola. Wprawdzie udało się przebrnąć przez rozgrywki bez poważniejszych urazów, ale gdy pojawił się problem w postaci nadmiaru kartek, to chorzowianie drogo za to zapłacili. Mowa o feralnym spotkaniu z FC Toruń, które decydowało o tym, kto będzie wicemistrzem. Clearex musiał sobie radzić bez Wadima Iwanowa i Krzysztofa Salisza, przegrał 5:9.

Nic więc dziwnego, że celem nr 1 władz chorzowskiego klubu było pozyskanie kilku wartościowych zawodników. Transfery przeprowadzono szybko, Clearex wzmocniło trzech graczy: bramkarz Mateusz Bednarczyk (AZS UŚ Katowice), a także Roman Wachuła (Red Dragons Pniewy) i Przemysław Dewucki (Piast Gliwice).

Z drużyną rozstali się za to: Robert Świtoń (który w ubiegłym sezonie rzadziej pojawiał się na parkiecie) oraz bramkarz Patryk Puzio (prawdopodobnie przeniesie się do jednego z pierwszoligowców).

Nasza kadra jest już praktycznie zamknięta. Mamy jedenastu zawodników z pola, chcemy mieć trzech bramkarzy. Szukamy więc jedynie trzeciego golkipera, który będzie w kadrze obok Rafała Krzyśki i Mateusza Bednarczyka. Sprawdzimy kilku młodych zawodników, którzy będą z nami trenować w sierpniu – poinformował w rozmowie z Chorzowianinem prezes Cleareksu Andrzej Leszczyński.

Pięciokrotny mistrz Polski wznowił treningi 23 lipca. Na pierwszych zajęciach brakowało Mikołaja Zastawnika, który przebywał na zgrupowaniu akademickiej reprezentacji Polski, przygotowującej się do przyszłorocznych mistrzostw świata. Jeden z najlepszycg polskich futsalowców dołączył już jednak do Cleareksu.

– Na piątek zaplanowaliśmy gierkę wewnętrzną, zaś w przyszłym tygodniu – 9 sierpnia – rozegramy pierwszy sparing. Rywalem będzie drużyna ze Słowacji MSK Żylina – dodaje Andrzej Leszczyński.

Natomiast 19 sierpnia Clearex zmierzy się z wicemistrzem Słowacji, drużyną MIMEL Lucenec. Oba spotkania odbędą się w hali MORiS o godz. 18.00.

Jednym z ostatnich akcentów okresu przygotowawczego będzie turniej o Puchar Śląska w futsalu. Przypomnijmy, że przed rokiem Clearex zdobył to trofeum, zwyciężając w Siemianowicach Śląskich.

Pierwszy mecz ligowy naszej drużyny odbędzie się 7 września – na wyjeździe z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy GI Futsal Malepszy Leszno. Natomiast 14 września chorzowianie podejmą Piasta Gliwice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa