Wszyscy pacjenci mają zapewnione leczenie. Trwa poszukiwanie ordynatora

W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala w Chorzowie.

Wszyscy pacjenci oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie mają zapewnioną kontynuację leczenia – zapewnił dzisiaj, na konferencji prasowej, Jerzy Szafranowicz, dyrektor
ZSM w Chorzowie.

– 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która normalnie funkcjonuje – podkreślił Jerzy Szafranowicz.

Dla pozostałych znaleziono miejsca głównie w śląskich szpitalach. Dziewięcioro dzieci, które wymagają stałego leczenia szpitalnego podejmą je w placówkach w Zabrzu (cztery osoby), Katowicach-Ligocie (trzy) i Krakowie (dwie).

Zapewnienie dalszego leczenia w innych placówkach było konieczne z powodu zawieszenia pracy chorzowskiego oddziału na 3 miesiące. W związku z brakiem lekarzy specjalistów władze szpitala wnioskowały o to pod koniec czerwca. Aktualnie trwa intensywne poszukiwanie ordynatora i zastępcy ordynatora.

– Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście, prowadzimy też negocjacje finansowe. Wierzę w to, że za trzy miesiące zaproszę Państwa, bo lekarze będą i będziemy mogli otworzyć oddział na nowo – przekazał dyrektor Szafranowicz.

W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa